Praca w Warszawie – 5 sposobów na jej znalezienie

odpowiednia lokalizacja

Poszukiwanie pracy to czynność, która nie należy ani do szybkich, ani do najłatwiejszych. Rzadko zdarza się, że po pierwszym wysłanym zgłoszeniu otrzymujemy pozytywne rozpatrzenie naszej kandydatury. Warto zadać sobie pytanie, co zrobić, aby w tak dużym mieście, jakim jest Warszawa ulepszyć proces szukania zatrudnienia? Podpowiadamy.

Wyróżnienie na tle konkurencji

Dużo firm i wyższe zarobki często sprawiają, że na dane stanowisko jest bardzo dużo chętnych. To może być powód, dla którego wymarzona praca trafi się komuś innemu. Ale jest na to sposób. Należy wyróżnić się na tle innych kandydatów i sprawić, aby potencjalny pracodawca zainteresował się naszym zgłoszeniem. Jak to zrobić? Przydatne okażą się kursy, które znacznie podwyższą poziom naszych kwalifikacji i kompetencji. Rekruterzy często w pierwszej kolejności sprawdzają poziom doświadczenia. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaistnieć i zwiększy szanse na pozytywny wynik zgłoszenia.

Rozmowa kwalifikacyjna

Chyba wszyscy wiemy, jak wielkie znaczenie ma i ile od niej zależy. Przed rozmową, warto sprawdzić wszystkie najistotniejsze fakty z życia firmy. To da nam pewność, że nie zostaniemy zapytani o coś, czego nie wiemy. Wręcz przeciwnie, potraktujmy to jako sposób na pokazanie, że jesteśmy odpowiedni na dane stanowisko. Z pewnością spotka się to z pozytywnym odbiorem wśród pracodawcy. Nie zapominajmy o odpowiednim i schludnym ubiorze. Na rozmowie ocenia się również to, czy będziemy pasować do innych pracowników, stąd wygląd fizyczny jest tak istotną kwestią.

Gdzie szukać pracy w Warszawie?

Aby znaleźć pracę, należy wiedzieć gdzie szukać. Idealnym źródłem jest internet. Wyszukiwarki internetowe z ofertami pracy sprawiają, że obszar poszukiwań zawęża się do naszych wymagań. Niezależnie czy szukamy zatrudnienia, patrząc na lokalizację, czy kwotę wynagrodzenia. Oferty pracy w Warszawie są rozmaite i warto szukając ich, nie korzystać tylko z jednego źródła. Dobrym miejscem są media społecznościowe, w których to coraz częściej znaleźć możemy informacje o poszukiwaniach pracownika na dane stanowisko. Nie zapominajmy również o lokalnych mediach.

Dbanie o swój wizerunek

Kolejnym sposobem na znacznie szybsze znalezienie pracy jest zdecydowanie zadbanie o swój wizerunek w sieci. Raczej odchodzi się od zdjęć profilowych z imprezy oraz wypowiedzi, które mogą zostać negatywnie ocenione przez inne osoby.

Prawidłowe CV

Warto od samego początku robić dobre wrażenie. Z pewnością pomoże w tym życiorys, w którym dobrym pomysłem jest odejście od utartych schematów i wysłanie CV np. w kolorze.

Zobacz również