Jak otworzyć wkładkę bez klucza?

wkladka

Zgubione klucze, awaria zamka, czy zatrzaśnięte klucze w domu, to duży problem i ogromny stres dla właściciela. Niestety może się to przytrafić każdemu i zazwyczaj zdarza się w najmniej do tego odpowiednim momencie. Co robić w takiej sytuacji? Można spróbować samodzielnie otworzyć wkładkę, ale najbezpieczniejsze jest słowo klucz awaryjne otwieranie drzwi wykonane przez dobrego ślusarza.

Brak możliwości otwarcia drzwi – co robić?

W Internecie można znaleźć wiele poradników, jak otworzyć drzwi przy pomocy druta, śrubokrętu, czy nawet młotka. Jednak warto pamiętać, że są to rozwiązania siłowe i jako takie nie są zbyt dobrą metodą, dlatego nie są polecane przez specjalistów. Przede wszystkim ich skuteczność jest bardzo niska, a bezproblemowe otwarcie drzwi bez klucza i specjalistycznych narzędzi jest możliwe jedynie na filmach. W praktyce właściciel męczy się przez jakiś czas, po czym i tak dzwoni do ślusarza. Co więcej, przy nieumiejętnym manewrowaniu przy zamku, czy podważaniu jakichś elementów łatwo o uszkodzenie zamka, szyldu, a nawet drzwi. To oczywiście przynosi kolejne kłopoty i zwiększa koszty usunięcia awarii. Dlatego, zanim przystąpi się do działania, warto dobrze przemyśleć, czy na pewno opłaca się podejmować ryzyko. Zwłaszcza że usługa awaryjnego otwierania zamków nie jest droga.

Awaryjne otwieranie zamków

Awaryjne otwieranie drzwi to usługa, która polega na otwarciu zamka bez kluczy. Wykonuje ją tylko licencjonowany ślusarz, który nie dość, że posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, to również dysponuje odpowiednimi narzędziami do tzw. lock pickingu. Dzięki temu zamek zostanie otwarty szybko i bez wyrządzania żadnych dodatkowych szkód. Przy okazji ślusarz sprawdzi funkcjonowanie zamku i znajdzie przyczynę awarii, a także naprawi lub wymieni zamek. Awaryjne otwieranie zamków jest dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc ślusarz jest zawsze dostępny, gdy zajdzie taka potrzeba. Wystarczy jeden telefon do firmy ślusarskiej, a specjalista szybko pojawi się w umówionym miejscu i rozwiąże problem.

Kiedy wezwać ślusarza?

Pomoc firmy ślusarskiej https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/ może przydać się w przeróżnych sytuacjach, a ślusarz potrafi otworzyć każdy zamek niezależnie od jego rodzaju, czy problemu jaki wystąpił. To oznacza, że ślusarz otworzy zarówno samochód, drzwi, sejf, bramę, jak i szafę, jeśli występują z tym jakieś problemy. Po pomoc można zadzwonić jeśli:
• klucze zostały zatrzaśnięte w pomieszczeniu lub samochodzie;
• zamek nie działa prawidłowo;
• klucze zostały zgubione lub skradzione;
• wystąpiła awaria klucza np. złamany klucz w zamku;
• w aucie nie działa akumulator lub elektronika, uniemożliwiając otwarcie drzwi.

To oczywiście nie wszystkie sytuacje, w których można skorzystać z awaryjnego otwierania zamków, a po ślusarza można zadzwonić zawsze wtedy, gdy istnieje problem z zamkiem. Warto również skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowca podczas wymiany zabezpieczeń – ślusarz pomoże dobrać najlepsze zamki i szybko je zamontuje.

Zobacz również