Lekarz pierwszego kontaktu – o czym pamiętać przed wizytą?

lekarz rodzinny

Lekarz pierwszego kontaktu jest specjalistą, który ma styczność z pacjentem jako pierwszy. Najczęściej rola ta przypada lekarzowi POZ., do którego chorzy zgłaszają się z różnego rodzaju objawami. Jak przygotować się do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu?

Lekarz pierwszego kontaktu – kiedy umówić się na wizytę?

Badania lekarskie dla wielu osób często wiążą się ze stresem. Z tego względu wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w Inowrocławiu oraz każdym innym mieście zawsze powinny być dla pacjenta w pełni komfortowe.

Chorzy z objawami dotyczącymi różnych części ciała zazwyczaj najpierw udają się na wizytę do lekarza POZ. Funkcję lekarza pierwszego kontaktu może pełnić między innymi internista, lekarz rodzinny i pediatra, np. pediatra w Inowrocławiu lub innym mieście.

Na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu najlepiej umówić się zawsze w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących objawów. Mogą to być różnego rodzaju bóle, podwyższona temperatura ciała czy problemy z którymś z układów.

Pacjent powinien zgłosić specjaliście wszelkie dolegliwości, jakie odczuwa. Dokładny wywiad oraz badania umożliwią lekarzowi postawienie diagnozy lub skierowanie chorego na dalszą diagnostykę.

Jak przygotować się do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu?

Przed wizytą u lekarza najlepiej spisać sobie wszelkie kwestie, które chory chce poruszyć podczas wywiadu u specjalisty. Należy pamiętać również, aby zawsze mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Bardzo istotne jest również zabranie ze sobą dokumentacji medycznej. Dzięki wynikom badań czy zdjęciom rentgenowskim lekarz zapozna się z historią leczenia chorego, co ułatwi mu pracę.

Jeśli jest to wizyta u lekarza zajmującego się leczeniem najmłodszych jak m.in. lekarz pediatra w Inowrocławiu, należy odpowiednio ubrać dziecko. Najlepszym rozwiązaniem jest ubranie, które łatwo zdjąć i założyć.

Dobre przygotowanie do wizyty u lekarza zaowocuje sprawniejszym przebiegiem wizyty oraz możliwością dokładnej diagnozy.

Zobacz również