Okulary do komputera — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

okulary do komputera

Wiele zawodów wymaga wielogodzinnego przebywania przed ekranem komputera, a coraz częściej również smartfona. Długotrwałe wpatrywanie się zarówno w duży, jak i mały monitor, może jednak powodować problemy z oczami — ich suchość, zmęczenie i podrażnienie. Niebieskie światło, które emitują te urządzenia, mogą blokować okulary do komputera. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy. 

Okulary do komputera — filtr antyrefleksyjny

Okulary do komputera we Wrocławiu polecane są wszystkim osobom, które spędzają wiele godzin przed monitorami LCD i LED. Z tego powodu powinni po nie sięgnąć przede wszystkim programiści, graficy, redaktorzy, czy pracownicy biurowi. Odpowiedni dla siebie model mogą wybrać jednak również młodzi ludzie, którzy spędzają mnóstwo czasu, wpatrując się w ekran smartfona. Wybierając okulary do komputera, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę czy posiadają one filtr antyrefleksyjny, a więc odbijający i blokujący niebieskie światło mogące powodować zmęczenie i zaczerwienienie oczu.

Okulary do komputera — właściwe dopasowanie

Chcąc kupić okulary do komputera, warto odwiedzić miejsce, jakim jest optyk we Wrocławiu. Specjaliści nie tylko pomogą nam w doborze właściwego modelu okularów, ale przede wszystkim wcześniej zbadają nam wzrok, dzięki czemu w razie, gdyby okulary do komputera musiały dodatkowo korygować wadę, którą posiadamy, były właściwie dobrane.

Podczas wyboru szkieł, warto postawić na takie, które nie ograniczają nam pola widzenia, a więc nie zmuszają nas do opuszczania lub podnoszenia wzroku ponad linię oprawek. Istotna jest również długość zauszników, a także ich szerokość. Powinna być dopasowana do kształtu twarzy użytkownika.

Modele, które dodatkowo wyposażone są w filtr ultrafioletowy, można nosić również w słoneczne dni, dzięki czemu zapewniają nam ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Najistotniejsza w takim przypadku jest jednak powłoka antyrefleksyjna, która nie tylko powoduje, że oczy się nie męczą podczas pracy przy komputerze, ale także utwardza powierzchnię okularów.

Zobacz również