Bogaci w zdrowie. Wpływ złota na nasz organizm

wplyw zlota na cialo

Złoto to oznaka bogactwa. Niegdyś to ono, przez swoją trwałość, służyło nam za odpowiednik pieniądza. Dziś wciąż nie przestajemy go cenić. Produkty z dodatkiem złota służą nam zarówno do pielęgnacji, jak i poprawy stanu naszego zdrowia.

Złota biżuteria na jęczmień

Tak naprawdę nie potrzebujemy specjalistycznych preparatów, aby wykorzystać dobre działanie złota. Ma ono działanie antybakteryjne. Pocieranie powieki obrączką może mieć więc sens. Nie tylko delikatnie rozgrzewa i masuje chorą okolicę, ale też zabija zarazki. Pamiętajmy jednak, aby dobrze odkazić biżuterię, nim przyłożymy ją gdziekolwiek w okolicę oka. Domowa kuracja również nie zawsze będzie w stanie pomóc i nigdy nie należy rezygnować z wizyty u specjalisty w razie takiej potrzeby.

Korony ze złota – stomatologia

Korony porcelanowe z dodatkiem złota sprawiają, że zmniejsza się ryzyko wystąpienia próchnicy. Są zalecane dla osób, które mają uczulenie na nieszlachetne metale. Jest to dość częsta praktyka, biorąc pod uwagę fakt, że w 2013 roku na tworzenie tego typu koron zużyto 37 ton złota. Nie wynika tylko z powodów zdrowotnych. Złota korona wygląda bardziej naturalnie niż np. srebrna i mniej rzuca się w oczy. Dodatkowo złoto może być też wykorzystywane do uzupełnienia ubytków, które mogą pojawić się w zębie.

Czym jest złoto koloidalne?

To zawiesina, która zawiera malutkie cząsteczki tego metalu rozpuszczone w wodzie. Dodaje się je zarówno do kosmetyków, jak i żywności. Taka substancja może między innymi zmniejszyć arytmię serca, poprawić krążenie krwi czy znormalizuje temperaturę ciała. Złoto pomaga też w leczeniu chorób zakaźnych, łuszczycy czy cukrzycy.

Niezwykły gdański trunek

Goldwasser, zwany też złotą wodą gdańską to likier zawierający przynajmniej 38% alkoholu. Został stworzony w XVI wieku i oryginalnie był zdrowotnym trunkiem. W jego składzie znajduje się 20 rodzajów ziół oraz pływające płatki złota. Taki trunek, choć w dalszym ciągu pozostaje przede wszystkim alkoholem, ma jednak właściwości zdrowotne, zarówno przez obecność tego szlachetnego metalu, jak i przez wpływające na nas pozytywnie rośliny.

Uważaj, jeśli masz epilepsję!

Jak każda substancja, i złoto ma jednak swoje wady. Jeśli cierpisz na epilepsje, lepiej zrobisz, jeśli będziesz go unikać w formie biżuterii. Złoto mocno odbija światło, a to z kolei może doprowadzić do ataków. Choć więc ten kruszec właśnie z tego powodu jest uznawany za symbol ochrony, w tym konkretnym przypadku może doprowadzić wręcz do katastrofy.

Zobacz również