Czym są nakładki ortodontyczne?

nakladki na zeby

Wady uzębienia potrafią mieć naprawdę zły wpływ nie tylko na sam wygląd naszego uzębienia, ale też na nasze zdrowie. Wszelkie wady uzębienia mają bowiem bezpośredni wpływ na przykład na spożywanie pokarmów. Czym są więc nakładki ortodontyczne i jak mogą pomóc w leczeniu wad uzębienia?

Gdzie można otrzymać nakładki ortodontyczne?

Pomagające z wadami uzębienia nakładki ortodontyczne w Tarnowie można otrzymać oczywiście w gabinecie ortodontycznym, który oferuje taką metodę leczenia. Najczęściej mowa tu o gabinetach, które współpracują z firmami zajmującymi się produkcją takich właśnie nakładek, dzięki czemu mogą je oferować swoim pacjentom. Poszukiwania takiego gabinetu najlepiej przeprowadzić z pomocą przeglądarki internetowej.

Dobry gabinet ortodontyczny, w którym oferowane są takie nakładki znajdziemy na przykład w klinikach stomatologicznych. Decydując się na skorzystanie z usług kliniki możemy liczyć na znacznie więcej, w tym na wybielanie zębów w Tarnowie, czy też leczenie prowadzone przez specjalistów z innych dziedzin stomatologii, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się kompleksową opieką naszego uzębienia.

Czym są nakładki ortodontyczne?

Specjalne nakładki ortodontyczne to metoda dla osób, które nie chcą decydować się na założenie aparatu. Taka czynność wiąże się bowiem ze sporymi kosztami, a także koniecznością noszenia takiego aparatu ortodontycznego przez dłuższy czas, co negatywnie wpływa na jakość życia, gdyż osoby z aparatem muszą między innymi uważać na to, co spożywają.

Nakładki ortodontyczne z kolei są znacznie mniej inwazyjne. Wykonuje się je z bezpiecznego dla człowieka tworzywa sztucznego. Aby zawsze były idealne i pozwoliły na skuteczne poradzenie sobie z wadą uzębienia tworzy się je na podstawie cyfrowych skanów szczęki oraz żuchwy pacjenta, dzięki czemu możliwa będzie bardzo dokładna korekcja wady uzębienia. Przy regularnej wymianie zestawu nakładek można liczyć na efekty w ciągu nawet od 3 do 12 miesięcy.

Zobacz również