Kolczyki XXL czyli kilka słów o biżuterii dużego formatu

moda na duze kolczyki

Wyraziste, przyciągające wzrok, odważne – takie określenia przychodzą do głowy, gdy myślimy o kolczykach w rozmiarze XXL. I słusznie! Moda na duże, wiszące kolczyki właściwie nie mija. A to wszystko dlatego, że te ozdoby uszu pozwalają się wyróżnić. Do jakich stylizacji pasują kolczyki XXL? Kto może je nosić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Komu pasują duże kolczyki?

Kolczyki to rodzaj biżuterii, który warto dobrać do kształtu twarzy. Potrafią one bowiem optycznie skorygować pewne niedoskonałości, podobnie jak dobrze dobrana fryzura. Kolczyki XXL to dobry pomysł dla kobiet, które mają twarz okrągłą, kwadratową lub trójkątną. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać kształt kolczyków XXL do rysów.

Podłużne wiszące kolczyki wizualnie wyszczuplają okrągłą twarz. Ozdoby w kształcie koła pozwalają natomiast nieco złagodzić rysy w przypadku twarzy kwadratowej czy trójkątnej. Geometryczna biżuteria uszu w rozmiarze XXL to dobry wybór w przypadku twarzy owalnej.

Jak nosić kolczyki XXL?

Duże ozdoby dobrze pasują do wielu stylizacji, choć należy mieć na uwadze, że kolczyki XXL bardzo przyciągają wzrok. Jak doradza ekspertka z hurtowni biżuterii Shop Colibra: duże, wiszące kolczyki można nosić zarówno na co dzień, jak i do kreacji wieczorowych. Sprawdzają się do pracy, na spotkania z przyjaciółmi, na randki, a także na inne ważne okazje. Trzeba jednak mieć świadomość, że wyraziste ozdoby uszu przyciągają wzrok i skupiają uwagę rozmówców. Zakładając więc kolczyki XXL trzeba zastanowić się, czy chcemy, aby otaczające nas osoby właśnie dziś koncentrowały się na nas. Jeśli czujemy się z tym swobodnie – nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładać duże kolczyki zawsze kiedy mamy na to ochotę!

Biżuteria dużego formatu to niebanalny sposób na to, by się wyróżnić. Kolczyki XXL potrafią całkowicie odmienić stylizację. Można łączyć je z ubraniami w różnym stylu, zarówno eleganckimi, jak i nieformalnymi czy nawet sportowymi. Dobrze prezentują się z kokami i kucykami, zwracając uwagę na dekolt i szyję. Można również nosić je do rozpuszczonych włosów i loków. Kolczyki XXL to ogrom możliwości, wystarczy więc puścić wodze fantazji by uzyskać zaskakujące efekty!

Zobacz również