Woreczki nikotynowe, czyli beztytoniowy snus. Jak działają?

woreczki nikotynowe

Przez długi czas na rynku w formie woreczków oferowano tylko snus znany w krajach skandynawskich. Teraz jednak w sprzedaży można znaleźć jeszcze jeden rodzaj wyrobu o podobnej formie – to woreczki nikotynowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Woreczki, torebki nikotynowe – co to jest?

Produkty określane jako torebki albo woreczki nikotynowe charakteryzują się formą małych woreczków, które wypełnione są granulatem z nikotyną i substancjami pomocniczymi.

Torebki nikotynowe to produkty przeznaczone do umieszczenia w jamie ustnej, gdzie dochodzi wtedy do wydzielania znajdujących się w nich środków. Nikotyna w woreczkach przedostaje się wtedy do krwiobiegu i działa dokładnie tak, jak papierosy czy ich elektroniczne odpowiedniki.

Bardzo często woreczki określane są również jako beztytoniowy snus, ponieważ mają on formę podobną do tego właśnie produktu. Snus zawiera jednak tytoń, natomiast woreczki nikotynowe samą nikotynę.

Charakterystyczne cechy woreczków nikotynowych

Forma woreczków nikotynowych powoduje, że stanowią one ciekawą alternatywę dla innych postaci nikotyny, na przykład wspomnianych papierosów, e-papierosów czy snus.

Woreczki są dostępne w różnych wariantach. Można dobrać je pod kątem ich mocy, czyli zawartości nikotyny, a także smaku i zapachu, na przykład dostępne są woreczki o smakach jagodowym, cytrusowym, coli, mięty, dlatego można dopasować je do swojego gustu.

Główne cechy torebek nikotynowych:

  • są bardzo dyskretne – dzięki temu można używać ich także w miejscach, w których nie można palić papierosów
  • można dobrać je pod kątem mocy – dzięki stopniowanym wariantom pomagają one również w rzuceniu nałogu, ponieważ można wybierać wtedy coraz niższe warianty
  • mają przyjemny smak i zapach – wiele wariantów pozwala na dopasowanie ich do własnego gustu
  • nie barwią zębów – nie pozostawiają na nich osadu
  • mają przystępne ceny – obecnie można kupić je już bez wysokich wydatków, ponieważ są coraz częściej spotykane w sklepach

Jak używać woreczków nikotynowych?

Stosowanie woreczków nikotynowych jest proste i nie wymaga wykorzystania do nich dodatkowych akcesoriów.

W pierwszym kroku należy wyjąć woreczek z opakowania. Następnie umieszcza się go w jamie ustnej, a dokładnie pomiędzy dziąsłem oraz wargą. Woreczek można ułożyć tak, aby był niemalże niewyczuwalny. Następnie, gdy woreczek zaczyna działać, czuć lekkie pieczenie i mrowienie, co jest znakiem wydzielanej nikotyny.

Czas trzymania woreczka nikotynowego w ustach to około 30 minut. Po tym czasie woreczek należy wyciągnąć z ust. Gdy nie można bezpiecznie wyrzucić go do kosza, należy umieścić go w specjalnej przegródce w opakowaniu.

Zobacz również