Młynek do tytoniu — jak go używać?

mlynek do tytoniu

Osoby, które chcą zacząć samodzielnie skręcać papierosy, powinny zaopatrzyć się w sporo niezbędnych elementów i akcesoriów potrzebnych do tej czynności. Jednym z nich jest młynek do tytoniu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, które różnią się między sobą sposobem wykonania, a także materiałem, z którego są wytworzone. Osoby początkujące z tego powodu mają problem z ich właściwym wyborem. Dodatkowo często nie wiedzą, jak się z nim obchodzić. Jak używać młynka do tytoniu? Podpowiadamy.

Czym jest młynek do tytoniu?

Młynek do tytoniu to niezbędne akcesorium bez którego żaden palacz, który chce własnoręcznie skręcać papierosy, nie może się obyć. Jego zadaniem jak sama nazwa wskazuje, jest rozbijanie suszu na mniejsze kawałki, aby stworzyły one rozdrobnioną, gładką masę, która w równomierny sposób będzie się spalać. Obecnie dostępne na rynku modele różnią się nieco między sobą zasadą działania, ponieważ mogą one składać się z dwóch ale nawet pięciu części. Mogą mieć też 1, 2 a nawet 3 komory.

Młynek do tytoniu — jak zmielić w nim susz?

Zasada działania młynka do tytoniu jest niezwykle prosta, ponieważ jego zadaniem jest zmielenie suszu, który umieścimy w komorze zawierającej zęby. Następnie należy zamknąć pokrywkę i przekręcić kilka razy. Susz powinien być gotowy i idealnie zmielony. Warto korzystać z tego przedmiotu, ponieważ ręczne mielenie nie zagwarantuje nam tak dobrej jakości spalania, jaką możemy uzyskać właśnie dzięki grinderowi.

Osoby, które nie chcą inwestować zbyt dużo w akcesoria do palenia, lecz chciałyby zobaczyć, jaka jest różnica między jakością suszu zmielonym w młynku, a tym rozdrobnionym ręcznie, mogą wypróbować najtańszy model dostępny na rynku, a więc ten wykonany z plastiku. Jego cena to zazwyczaj około 5 zł. Z kolei palacze, którzy doskonale wiedzą, jak dużą różnicę można poczuć podczas palenia suszu zmielonego w młynku, zazwyczaj sięgają po modele metalowe lub drewniane, ponieważ są one bardziej trwałe i eleganckie.

Zobacz również