Jakie kosmetyki wybierać zimą?

kosmetyki zima

Zima to często szczególnie trudny czas dla naszej skóry. Na dworze panują doprowadzające do pękania mrozy, a ogrzewanie w mieszkaniach i domach skutecznie wysusza powietrze. W tym okresie warto więc postawić na te produkty, które mocniej nawilżą naszą skórę i stworzą na niej warstwę ochronną.

Koniec ze spierzchniętymi ustami

Bardzo często wpływ zimnego powietrza poczujemy na początku na własnych ustach. Dlatego jeszcze nim przyjdą mrozy, zaopatrz się w pomadkę ochronną i balsamy do ust. Używaj tych kosmetyków regularnie, aby uniknąć poczucia spierzchniętych, pękających ust. Jeśli jednak coś takiego już Ci się zdarzy i nie masz pod ręką niczego adekwatnego, możesz nałożyć na skórę nawilżający miód lub niewielką ilość oleju kokosowego.

Zabezpiecz twarz przed mrozem

Jeśli lubisz wychodzić na spacery nawet w te najmroźniejsze dni, nie zapomnij, aby przed wyjściem odpowiednio zabezpieczyć swoją twarz. Specjalnie na takie okazje warto kupić tłusty, gęsty krem. Jeśli nałożymy go na skórę dość grubą warstwą, stworzymy warstwę ochronną, dzięki której nasza skóra nie będzie się przesuszać i pękać od mrozu. To dobry sposób, jeśli np. wychodzisz z psem na długi spacer.

Witamina E to Twój przyjaciel

Maść z witaminą E wspomaga gojenie i dobrze nawilża skórę. Warto więc się w nią zaopatrzyć w trakcie zimowego okresu. Możesz stosować ją na przykład jako maskę, gdy wrócisz z dworu lub też jako wyjście awaryjne, gdy Twoja skóra z powodu zimna lub suchego powietrza zacznie się łuszczyć i pękać. Taki produkt nie jest drogi i bez problemu zakupisz go w swojej najbliższej aptece. Mogą Ci się przydać również kapsułki zawierające witaminę E, które np. możesz używać punktowo na najbardziej podrażnione miejsca.

Nie zapomnij o maskach do twarzy

Maski do twarzy są produktami, które mają zadziałać przede wszystkim w danym momencie. Warto jest mieć więc zawsze pod ręką przynajmniej kilka sztuk. Dzięki nim będziesz w stanie odpowiednio reagować na to, czego akurat potrzebuje Twoja skóra. Nie masz żadnej w domu, a potrzebujesz użyć jakiejś natychmiast? Spróbuj zrobić jakąś ze składników, które znajdziesz w swoim domu. Możesz wykorzystać na przykład miód, kurze jaja, kakao, czy żel aloesowy.

Kupuj produkty na bazie olejów

Jeśli masz zamiar spędzać dużo czasu poza domem, warto skupić się na kosmetykach, które bazują na tłuszczu, a nie na wodzie. Ta pod wpływem zimna może powodować na naszej skórze mocny dyskomfort, dodatkowo ją wysuszając. Nie oznacza to jednak, że nie możesz takich produktów używać. Po prostu ogranicz wykorzystywanie ich w momencie, w którym planujesz długi spacer.

Zobacz również