Leczenie łysienia – z jakich zabiegów warto skorzystać?

Nowoczesna medycyna estetyczna może zapewnić wsparcie w związku z przeróżnymi chorobami i defektami kosmetycznymi. Przykładowym problemem jest łysienie – do niedawna można było z nim „walczyć” jedynie dzięki noszeniu peruki. Obecnie istnieją metody gwarantujące dobre rezultaty bez konieczności zasłaniania głowy. 

Medycyna estetyczna – co oferuje osobom z problemem łysienia?

Łysienie, a nawet częściowe przerzedzenie owłosienia na skórze głowy to dość ważny problem. Na szczęście obecnie możliwe jest leczenie łysienia w Warszawie dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod, takich jak mezoterapia skóry głowy. Metoda może pomóc niezależnie od tego, jaka jest faktyczna przyczyna występowania łysienia.

Za pomocą mezoterapii można wzbogacić komórki skóry głowy w składniki odżywcze, jakie są im potrzebne. Wykorzystuje się do tego np. osocze bogatopłytkowe w Piasecznie. Można też zdecydować się na preparaty witaminowe. Najczęściej jednak pacjenci z łysieniem wymagają zastosowania środków na porost włosów.

Leczenie łysienia – zabiegi dla każdego

Bogatopłytkowe osocze uzyskane z własnej krwi osoby poddającej się leczeniu stanowi doskonały preparat przeciwdziałający łysieniu. Zabiegi tego typu wykonuje z powodzeniem Optidermic – medycyna estetyczna. Mezoterapię warto przeprowadzić kilkukrotnie, w seriach. Daje to najlepsze efekty, pojedynczy zabieg może nie wystarczyć.

Leczenie łysienia w Warszawie może przynieść świetne efekty. Preparaty witaminowe, również wprowadzone do skóry na drodze mezoterapii, mogą zapewnić oczekiwane rezultaty po dwóch lub trzech zabiegach. Włosy wypadają w mniejszych ilościach, szybciej rosną, są mocniejsze i zdrowsze.

Mezoterapia skóry głowy – wskazania i przeciwskazania

Leczenie łysienia najlepiej odłożyć, jeśli kogoś trapią choroby sezonowe takie jak przeziębienie. Trzeba też zrezygnować z zabiegu w czasie ciąży. Mezoterapia nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli obecne są inne dolegliwości skóry głowy np. przewlekłe stany zapalne.

Podsumowując, łysienie obecnie nie jest już aż takim problemem – można skutecznie mu przeciwdziałać i je leczyć. Korzystnym zabiegiem jest mezoterapia, za pomocą której wzbogaca się skórę w wartościowe składniki.

Zobacz również