Zmień swoją pielęgnację na naturalną!

pielegnacja naturalna

W drogeriach coraz powszechniejsze są kosmetyki wykonane z pełni naturalnych substancji. Ich stosunkowo niska cena wręcz zachęca, aby zacząć korzystać z takich produktów. Jeśli jednak chcesz zmienić swoją pielęgnację na bardziej naturalną, pamiętaj, aby robić to stopniowo.

Naucz się sprawdzać składy

Jeśli chcemy w sposób świadomy i odpowiedzialny kupować produkty kosmetyczne, przede wszystkim musimy nauczyć się, jak czytać składy. Nie oznacza to, że musimy od razu nauczyć się wszystkich trudnych nazw. Jeśli zwykle robisz zakupy przez Internet, warto sprawdzić, korzystać ze stron, które analizują je automatycznie (np. Cosmetip. Lupa Kosmetyczna). Warto też sprawdzić, na które składniki nasza skóra reaguje najgorszej, poznać ich nazwy i po prostu ich unikać. To już jest dobry start!

Nie zmieniaj wszystkich kosmetyków naraz!

Jeśli właśnie zaczynasz odkrywać naturalną pielęgnację, pewnie od razu chciałabyś sprawdzić wszystkie polecane w sieci kosmetyki. To błąd! Pozwól skórze stopniowo przyzwyczajać się do nowości. Wprowadzaj nowy produkt raz na 1-2 tygodnie i bądź cierpliwa. Tylko w ten sposób sprawdzisz, jak dokładnie działa na Twoją skórę nowy kosmetyk i w razie pojawienia się alergii albo zaskórników będziesz wiedziała, kto tu jest winny. Jeśli nie musisz, nie naśladuj Influencerek: testowanie kosmetyków jest często elementem ich pracy. Ty zaś prawdopodobnie wcale nie musisz mieć w swojej szafie wszystkich dostępnych na rynku produktów.

Sprawdź działanie surowców

Jeśli masz szczególnie wrażliwą skórę może się okazać, że samodzielne surowce działają na Ciebie lepiej, niż zawierające więcej składników kosmetyki. Nie zawierają one żadnych zbędnych dodatków, takich jak barwniki czy substancje zapachowe, dzięki czemu ograniczają możliwość wystąpienia uczulenia. Ponadto dzięki temu dowiesz się, jak konkretnie działa na Twoją skórę dany surowiec, więc w przyszłości łatwiej będzie Ci dobierać dostępne w drogeriach kosmetyki.

Spróbuj zrobić domowe kosmetyki

Warto próbować też wykonać kosmetyki z tego, co możesz znaleźć w swoim domu. W sieci znajdziesz liczne przepisy. Dla swojego bezpieczeństwa skup się jednak na początku na takich miksturach, które zużyjesz od razu. Na start świetnie sprawdzą się maski do twarzy. Ponadto jeśli masz w swojej kolekcji kosmetyk, który nie sprawdza Ci się najlepiej, spróbuj do niego dodać swój ulubiony surowiec. Takie połączenie może zupełnie zmienić jego działanie, dzięki czemu nie będziesz musiała wyrzucać niemal pełnych opakowań produktów. W końcu w zmianie pielęgnacji na naturalną chodzi o to, by znaleźć coś jak najlepszego dla naszej skóry, a nie o to, by niepotrzebnie marnować produkty.

Zobacz również