Zalety mebli z drewna brzozowego 

meble drewniane

Chcąc zakupić do swojego mieszkania wyposażenie najwyższej jakości, wiele osób decyduje się na meble w całości wykonane z drewna. Jest to naturalny i bardzo wytrzymały materiał, który już od dawna cieszy się dużą popularnością. W tym artykule skupimy się głównie na meblach z drewna brzozowego, przedstawiając jego właściwości oraz najważniejsze zalety wykonywanych z niego wyrobów.

Właściwości drewna brzozowego

Drewno brzozowe jest drewnem dosyć miękkim i ciężkim. Cechuje je bardzo duża elastyczność i giętkość co wpływa na to, że idealnie nadaje się do obróbki. Z tego powodu jest bardzo chętnie wykorzystywane np. do produkcji mebli. Używa się go również ze względu na to, że jest to materiał bardzo trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że np. stół brzozowy będzie doskonałą inwestycją i będzie służył nam latami, nawet jeśli kilka razy dziennie będziemy spożywać na nim posiłki. Wśród innych rodzajów drewna brzoza wyróżnia się swoim charakterystycznym ubarwieniem i falistą, równomierną strukturą słoi. Wszystko to korzystnie wpływa na ostateczny design mebli i nadaje im wyjątkowego i bardzo naturalnego wyglądu. Szeroki wybór drewnianego wyposażenia wnętrz można znaleźć np. u producenta mebli drewnianych firmy meble K&D.

Najważniejsze zalety mebli brzozowych

Ogromnym plusem mebli z drewna brzozowego jest właśnie to, że są one wykonane w całości z ekologicznego materiału, dlatego idealnie nadają się dla osób lubiących kontakt z naturą i ceniących dobro naszej planety. Drzewo brzozowe nie wydziela intensywnego leśnego zapachu, jest ono, więc idealne np. do sypialni czy pokoju dziecięcego. Jego trwałość można porównać do drewna dębowego i bukowego, lecz przy tym jest ono mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak obicia, zarysowania, pęknięcia czy złamania. Osoby, które decydują się na zakup mebli z drewna, cenią je przede wszystkim za trwałość, jakość, naturalność, ponadczasowość, elegancję i szlachetny wygląd. Jeśli szukamy mebli, które będą pięknie i niebanalnie prezentować się przez wiele lat to te wykonane z brzozy będą dla nas idealnym wyborem. Jeśli nasz mebel znudzi się nam po pewnym czasie, doświadczony stolarz z łatwością będzie mógł go przerobić i nadać mu drugie życie.

Zobacz również