Butelki dla niemowlaka – 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę kupując butelki dla niemowląt

butelki dla niemowlaka

Prędzej czy później rodzice zaczynają myśleć o zakupie produktów ułatwiających karmienie dziecka. Nawet jeśli pociecha na co dzień pije mleko matki, w końcu pojawia się potrzeba zakupienia butelki dla niemowląt. Zarówno mleko naturalne, jak i modyfikowane, dostarcza dzieciom wartości odżywczych niezbędnych do rozwoju.

Jak wybrać butelkę do karmienia niemowlaka?

Na rynku znajduje się duży wybór akcesoriów do karmienia. Jednak wyprawka dla niemowlaka nie może obejść się bez tych artykułów i każdy sklep dla niemowląt czy starszych dzieci posiada je w ofercie. Dlatego poniżej znajduje się 7 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając butelki.

butelki dla niemowlaka

Materiał – butelka szklana czy plastikowa?

Występują zarówno plastikowe, jak i szklane butelki Tommee Tippee i innych marek. Akcesoria dla niemowląt wykonane ze szkła są przyjazne dla środowiska. Ponadto mogą one mieć kontakt z żywnością i nie zawierają szkodliwych substancji. Jednak mogą się łatwo stłuc. W przypadku produktów plastikowych należy upewnić się, że posiadają one odpowiednie certyfikaty, a do ich produkcji nie wykorzystano BPA. Bezpieczna dla maluchów jest np. butelka Dr Brown.

Pojemność

W przypadku noworodków zaleca się stosowanie butelki o pojemności ok. 110 ml. Maluszkom do 4 miesiąca życia wystarczy 150 ml. Dla starszych pociech można wybrać 330 ml.

Kształt

Idealne akcesoria do karmienia dzieci w każdym wieku powinny mieć przede wszystkim ergonomiczny kształt. Dzięki temu maluchy mogą z łatwością utrzymać je w swoich rączkach.

butelki dla niemowlaka

Rodzaj smoczka do butelki

Obecnie w ofertach sklepów dla niemowląt znajdują się smoczki do butelek, które dobrze naśladują kobiecą pierś. Butelki Tommee Tippee posiadają silikonowe smoczki, które dzieci bardzo lubią. Przed wyborem odpowiedniego rodzaju sprawdź informacje producenta – zazwyczaj znajdują się tam rekomendacje co do wieku malucha.

Butelki antykolkowe

Aby zadbać o komfort najmłodszych, warto zainteresować się, czym jest butelka antykolkowa i przemyśleć jej zakup. Produkt tego typu uniemożliwia przedostanie się bąbelków powietrza do pokarmu, dzięki czemu przeciwdziała bólom brzucha u bobasów.

butelki dla niemowlaka

Ile butelek kupić?

Kompletując wyprawkę, warto zamówić co najmniej dwie butelki. W każdym dobrym sklepie z artykułami dla dzieci znajdują się również zestawy tych produktów. Jeśli wiesz, jakie modele sprawdzają się u Twojego malucha, możesz od razu kupić taki komplet.

Dodatkowe akcesoria

Aby karmienie przebiegało sprawnie i komfortowo, oprócz zestawu butelek warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria. Szczególnie przydatny będzie sterylizator, dzięki któremu zadbasz o czystość wszystkich elementów wykorzystywanych do karmienia. Dobrze mieć także podgrzewacz.

Gdzie kupić akcesoria dla niemowląt?

Potrzebna Ci wyprawka dla niemowlaka? Sklep dla niemowląt umożliwi Ci zamówienie wszystkiego online. Dobry dostawca oferuje wszystkie niezbędne akcesoria dla dzieci, które można zamówić w każdej chwili.

Zobacz również