Zaaranżuj swój salon marzeń!

aranżacja salonu

Salon, podobnie jak kuchnia, pełni funkcję serca dom. To właśnie w nim spędzamy większość czasu, odpoczywamy i przyjmujemy rodzinę i przyjaciół. Wymarzony salon powinien łączyć w sobie wysoką funkcjonalność oraz przytulną, ciepłą atmosferę. Jak zaaranżować to wnętrze zgodnie z naszymi potrzebami i gustem, nie zapominając także o aktualnych trendach? Z naszymi poradami wykańczanie wnętrza salonu okaże się prosze niż myślisz!

Spis treści:

  1. Przede wszystkim – funkcjonalność i spójność

  2. Zaakcentuj walory salonu
  3. Nie zapomnij o interesujących dodatkach!

Przede wszystkim – funkcjonalność i spójność

Salon musi być funkcjonalną przestrzenią. Potencjał jego układu najlepiej ocenić już na etapie projektu. Warto zastanowić się nad naszymi indywidualnymi potrzebami – być może salon będzie miejscem na naszą biblioteczkę albo wieczory filmowe? A może właśnie na tej przestrzeni najczęściej bawią się nasze dzieci? To właśnie od funkcji, jaką pełnić ma to pomieszczenie zależy jego koncept i umeblowanie.

Projektując salon, pamiętajmy również, że choć stanowi on serce domu, nie jest to nasz jedyny pokój – miejmy zatem na uwadze, by być konsekwentnym we wprowadzanej stylistyce. Nie chcemy przecież, by aranżacja salonu wyglądała na niespójną, “oderwaną” od reszty pomieszczeń.

Zaakcentuj walory salonu

aranżacja salonu

W każdym salonie jest pewien mocny punkt. Może to być duże, piękne okno, doświetlające całe pomieszczenie, a być może jest to industrialna ściana. Ważne, byśmy owe walory podkreślili, czy to przez piękne, ale nie przytłaczające zasłony do salonu czy kreatywne dekoracje ścian. Przekonamy się, że nawet pozornie niczym nie wyróżniające się elementy, ujęte w nieszablonowy sposób pomogą nam stworzyć oryginalny, piękny salon.

Nie zapomnij o interesujących dodatkach!

aranżacja salonu

Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na dodatki. Mowa tu zarówno o ścianach w salonie, jak i drobnych (lub tych trochę większych) elementach wyposażenia. Wzorzyste tapety do salonu, modna sztukateria czy kominek? Nie bójmy się ich. Za pomocą welurowych poduszek w mocnym kolorze możemy natomiast podkreślić meble w salonie. Kluczowe jest również nastrojowe oświetlenie salonu – zadbajmy, by pomieszczenie posiadało kilka punktów światła. To tylko wycinek z listy pomysłów, które stworzą w Twoim salonie prawdziwie domowy, ale i elegancki klimat. Przyciągające oko dekoracje to esencja salonu z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz również