Osuszanie budynków po zalaniu – jakie techniki są wykorzystywane?

osuszenie budynku

Awaria hydrauliki, powódź, czy też gwałtowna ulewa to zaledwie jedne z wielu powodów, przez które może dojść do zalania budynku. Wtedy nie wystarczy jedynie poczekać aż w domu nie będzie żadnej stojącej wody. Cały budynek musi być bowiem poddany profesjonalnemu osuszaniu. Jakie techniki są wykorzystywane w osuszaniu budynków po zalaniu?

Gdzie szukać specjalistów od osuszania budynków po zalaniu?

Gdy potrzebne jest nam osuszanie budynków po zalaniu w Krakowie jedynym wyjściem jest znalezienie prawdziwych fachowców, którzy są w stanie profesjonalnie osuszyć każdy budynek i sprawić, że będzie on ponownie nadawał się do bezpiecznego użytkowania. Firmy, które się tym profesjonalnie zajmują bez większych problemów znajdziemy w internecie.

Jedna z firm, która może nam pomóc z odpowiednim osuszeniem budynku to przedsiębiorstwo Lakus Sp. z o.o., które posiada sprzęt oraz zatrudnia fachowców, którzy są wymagani do skutecznego osuszenia budynku i pozbycia się z niego nadmiaru wilgoci, której obecność mogłaby doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Jakie techniki wykorzystuje się do osuszania budynków po zalaniu?

Istnieje wiele technik osuszania budynków po zalaniu. Jedna z nich to na przykład osuszanie kondensacyjne, które wykorzystuje w tym celu specjalną maszyną jaka jest osuszacz kondensacyjny. Jego działanie doprowadza do skroplenia wilgoci, która obecna jest w danym pomieszczeniu, a następnie wyprowadzenie jej poza mury budynku. Gdy taki proces zostanie przeprowadzony w każdym z pomieszczeń w budynku można liczyć na to, że zostanie on skutecznie osuszony.

Oprócz tego wykorzystuje się również inne metody osuszania budynków. Mowa tu na przykład o podcinaniu murów. W ten sposób mur wysycha, lecz metoda ta nie jest już wykorzystana z racji na to, że jest czasochłonna. Inne metody to na przykład osuszanie mikrofalowe, absorpcyjne czy też gorącym powietrzem. Osuszanie absorbcyjne polega na wykorzystaniu urządzenia, które w zamkniętym pomieszczeniu po prostu zbiera wilgoć ze ścian, a następnie pobrane powietrze się podgrzewa i przywraca do pomieszczenia już bez wilgoci.

Zobacz również