Tani narożnik do nowoczesnego salonu – jaki model wybrać?

Urządzenie nowoczesnego salonu nie musi być bardzo drogie. Jak wybrać najlepszy narożnik we współczesnym stylu do pokoju dziennego w domu lub mieszkaniu? Przygotowaliśmy porady, które pomogą w wybraniu najlepszego mebla!

Jak wybrać narożnik w nowoczesnym stylu?

Narożniki w stylu nowoczesnym cechują się przede wszystkim bardzo prostym, czasami wręcz minimalistycznym wyglądem. Pozbawione są detali dekoracyjnych i dzięki temu pod względem wzornictwa świetnie wpisują się we współczesne wystroje.

Takie narożniki najczęściej mają postać geometrycznej figury lub też osadzone są na prostych, metalowych nóżkach. Często wyposażone są w poduszki w tym samym kolorze, którym wykończono cały mebel.

Nie trzeba przy tym obawiać się o spore ceny, ponieważ nawet tanie narożniki występują w wariantach nowoczesnych. Właśnie dlatego urządzenie stylowego salonu wcale nie musi pociągać za sobą wysokich wydatków.

Narożnik nowoczesny – jaki rodzaj i kolor tkaniny obiciowej wybrać?

Do salonów w nowoczesnym stylu świetnie pasują kanapy i narożniki w stonowanych kolorach, które można łatwo łączyć z innymi barwami, by tworzyć estetyczne aranżacje.

Wśród popularnych wariantów znajdują się przede wszystkim narożniki w kolorze szarym – ciemnoszarym, antracytowym, a także w odcieniach jaśniejszych, popielatych. W aranżacjach w ciepłych barwach, które teraz są bardzo modne, świetnie sprawdzają się również narożniki w kolorze beżowym. Świetnie będą wyglądały modele o melanżowym kolorze oraz w jednolitych barwach.

Nowoczesny salon może też świetnie wyglądać z kanapą w kolorze białym lub czarnym, na przykład z czarnej skóry naturalnej, która jest trwalsza od ekologicznej.

Funkcje narożników – jakie warto wziąć pod uwagę?

Przy doborze nowoczesnego narożnika do salonu warto nie tylko spojrzeć na jego wygląd, lecz też na funkcje, jakie oferuje.

Obecnie nawet tanie narożniki mogą zaoferować funkcje spania, czyli rozkładania. Ta funkcja pozwala na łatwe przemienienie mebla w łóżko wtedy, gdy konieczne będzie przenocowanie gości. Również takie meble będą dobrym wyborem do małych wnętrz, na przykład do kawalerki, pokoju nastolatka.

Dodatkowym plusem będzie możliwość przechowywania w narożniku pościeli i innych przedmiotów, na przykład zapasowych poduszek. Są one wtedy umieszczane w specjalnym pojemniku.

Dla większego komfortu wybrane narożniki nowoczesne mają również funkcję unoszenia zagłówków. Można wtedy dopasować ich położenie do swoich potrzeb, by wygodnie wypoczywać przed telewizorem lub podczas czytania książki.

Zobacz również