Nowa praca: gdzie warto szukać?

nowa praca

Przeglądanie najpopularniejszej strony z ofertami pracy często jest złudne. Na podobny pomysł wpada w końcu większość z nas i to właśnie w takich miejscach pracodawca otrzyma największą ilość zgłoszeń. Warto więc szukać takich sposobów, które nie będą aż tak oczywiste!

Spytaj o pracę znajomych

Jeśli znasz kogoś, kto pracuje w interesującym Cię zawodzie, nie wahaj się spytać, czy nie potrzebują osoby do pomocy. To dobry sposób zwłaszcza na początku kariery. Ponadto, pamiętaj, że „znajomość” nie musi oznaczać koleżeństwa. Nawet osoby spotkanie przypadkowo, z którymi połączyła Cię nić sympatii, mogą okazać się warte zapytania o prace. Zwykle łatwiej jest zatrudnić kogoś, o kim choć trochę wiemy.

Sprawdzaj ogłoszenia na stronach lokalnych!

Większość miast lub obszarów w Polsce ma swoje lokalne strony internetowe, które przy okazji zwykle mają także dział powiązany z szukaniem pracy. Nie wahaj się na nie wchodzić i sprawdzać ogłoszeń właśnie tam. Ponadto jeśli szukasz pracy w konkretnej branży, sprawdź, czy ta nie posiada jakiejś ogólnej strony tematycznej. I w takich miejscach często można znaleźć naprawdę wartościowe ogłoszenia.

Kontaktuj się bezpośrednio z pracodawcą

Interesuje Cię praca w TEJ konkretnej firmie? Nie bój się napisać i spytać! Przedstaw się i poinformuj, czemu tak bardzo zależy Ci na pracy w tym miejscu. Potencjalny pracownik, który pyta się o pracę samodzielnie, może sprawiać wrażenie bardziej godnego zaufania. W takiej sytuacji warto również dzwonić lub stawić się osobiście. Wiadomości e-mail lub SMS mogą zniknąć w odmęcie innych zgłoszeń, a chodzi nam przecież właśnie o to, by zostać zauważonym.

Bierz udział w projektach związanych z Twoim zawodem

Dobrowolna, nieodpłatna praca nie kalkuluje się tylko pozornie. Biorąc udział w różnego rodzaju projektach i angażując się w życie lokalnej społeczności, pokazujesz, co faktycznie potrafisz robić. W ten sposób zdobędziesz ciekawe znajomości i zyskasz szansę, aby zostać zauważonym. Kto wie, może akurat okaże się, że ktoś szuka właśnie Ciebie?

To praca na cały etat!

Jeśli zależy Ci na znalezieniu dobrej pracy, warto włożyć w poszukiwania trochę wysiłku. To coś męczącego i często doprowadzającego do frustracji, ale jeśli naprawdę się temu poświecisz i zadbasz o nieustanny samorozwój na pewno prędzej czy później znajdziesz swoje wymarzone miejsce zatrudnienia. Najważniejsze jest to, aby się nie poddawać, ale również korzystać z okazji i nie bać się nowych rzeczy. Być może stanowisko, które początkowo odbiegało od Twoich wyobrażeń, okaże się dla Ciebie spełnieniem marzeń, dlatego nie ograniczaj się w swoich poszukiwaniach do kilku wybranych zawodów.

Zobacz również