Nie możesz dostać się do lekarza? Zamów receptę online

leki

Udanie się do lekarza nie zawsze jest możliwe. Brak wolnego czasu lub po prostu odległe terminy konsultacji mogą być sporym problemem, gdy kończą się ważne leki lub konieczne jest uzyskanie szybkiej recepty na ważny specyfik. Wtedy rozwiązaniem jest skorzystanie z recepty online. Jak można ją uzyskać?

Recepta online – co to jest?

Pod pojęciem jak recepta online albo recepta internetowa znajduje się rodzaj recepty, która wypisywana jest za pośrednictwem internetu. Receptę przygotowuje wtedy lekarz i jest ona całkowicie legalna, dlatego na jej podstawie można zakupić potrzebne środki.

Obecnie uzyskanie recepty online – https://e-recepta.net/ jest znacznie prostsze niż kiedyś, ponieważ przekazywana jest ona w formie kodu do e-recepty. Kod ten wystarczy potem podać w aptece razem ze swoim numerem PESEL, by otrzymać przepisane leki.

Kto wypisuje recepty internetowe?

Najczęściej recepty online są wypisywane przez prywatnych lekarzy, którzy pracują w placówkach medycznych oferujących usług online.

Receptę można uzyskać wtedy w popularnych sieciach medycznych – również w ramach posiadanego abonamentu. Można również otrzymać ją za pośrednictwem specjalnych serwisów internetowych umożliwiających e-konsultacje, czyli konsultacje internetowe z lekarzami. Nie ma wtedy potrzeby osobistego spotykania się z medykiem.

Recepty przez internet – na co można je uzyskać?

Internetowa recepta może być wypisana niemalże na każdy rodzaj leku na receptę. Wśród najczęściej przepisywanych medykamentów online znajdują się:

  • tabletki antykoncepcyjne,
  • tabletki „dzień po”,
  • środki na infekcje intymne,
  • tabletki przeciwbólowe,
  • preparaty na dolegliwości skórne,
  • leki na zapalenia stawów,
  • preparaty na potencję,
  • tabletki na odchudzanie,
  • środki na niedoczynność tarczycy.

Jak otrzymać receptę online – krok po kroku?

Żeby uzyskać receptę na potrzebne leki, w pierwszej kolejności należy wybrać serwis świadczący tego typu usługi. Następnie należy zarejestrować się na stronie, podając wymagane dane.

Otrzymanie recepty online możliwe jest na dwa sposoby – podczas konsultacji w formie wideoczatu z lekarzem lub po wypisaniu formularza z ankietą dotyczącą stanu zdrowia.

W trakcie konsultacji lub po otrzymaniu i przeanalizowaniu ankiety pacjenta lekarz wypisuje dla niego receptę online. Zazwyczaj można otrzymać ją w ciągu tego samego dnia, dlatego jest to bardzo dobry wybór, gdy liczy się czas.

Recepta przekazywana jest jako kod – można otrzymać go na adres e-mailowy i dodatkowo jako SMS. Potem wystarczy tylko udać się do apteki z kodem i tam zrealizować swoją receptę.

https://e-recepta.net/

Zobacz również