Jak w praktyce wyglądają badania krwi w domu?

badanie krwi

Badania krwi to podstawa profilaktyki. Wykonywane w specjalistycznych laboratoriach, pozwalają na kontrolowanie stanu zdrowia. Jednak nie zawsze istnieje możliwość dotarcia do laboratorium. Powodów może być bardzo dużo. Wówczas z pomocą przychodzi usługa pobrania krwi w domu.

Pobranie krwi w domu – dla kogo?

Pobieranie krwi nie zawsze jest przyjemnym odczuciem. Osoby z niskim progiem bólowym, małe dzieci czy osoby nie lubiące widoku krwi, mogą nie przepadać za tym badaniem. Jego regularne wykonywanie jest bardzo ważne. Badanie krwi w domu w Lublinie przeznaczone jest dla osób, które chcą zrobić niezbędne badania, ale z różnych powodów nie mogą dotrzeć do laboratorium. Brak środka transportu, choroba utrudniająca przemieszczanie się, obawa przed kontaktem z innymi pacjentami – to główne powody, dla których różne osoby nie są w stanie dotrzeć do punktu pobrań.

Celem tego typu wizyt jest również popularyzacja badań krwi. To idealne rozwiązanie dla małych dzieci, które obawiają się badania i negatywnie reagują na widok igły. Dzięki możliwości pobrania krwi w domu, dzieci mogą poczuć się bezpiecznie. Tego typu badania są przeznaczone dla osób starszych i chorych, które z powodu złego samopoczucia lub zaleceń lekarza nie mogą wychodzić z domu, narażając się na dodatkowy wysiłek czy stres.

Jak wygląda pobranie krwi w domu?

Badanie krwi – centrum Hemolab wykonuje w domowym zaciszu po umówieniu tego typu wizyty telefonicznie. Pacjent może umówić się na konkretny dzień i godzinę. Podczas zamawiania wizyty należy dokładnie podać adres, pod którym ma być wykonane zlecenie. Należy również podać liczbę osób, którym będzie wykonywane pobieranie krwi. Ważne jest także określenie dogodnego terminu realizacji usługi. Pobranie krwi w domu zazwyczaj jest opłacane z góry. Do pacjenta przyjeżdża pracownik laboratorium z całym sprzętem niezbędnym do pobrania krwi. Przygotowanie do badania i samo pobranie nie różnią się od tego, wykonywanego w laboratorium. Pacjent powinien być na czczo, a także nie powinien spożyć przez kilka dni używek. Badanie najlepiej wykonać w godzinach porannych.

Zobacz również