Leżaki drewniane – jak wybrać najlepszy?

Wyższe temperatury sprzyjają wypoczynkowi na zewnątrz. Po wielu miesiącach spędzonych w domu sporo osób szuka okazji, by choć chwilę pobyć na łonie przyrody. Taki relaks to zarówno wszelkie aktywności, takie jak pływanie czy spacer, ale także błogie lenistwo. Co zrobić, żeby móc zrelaksować się tam, gdziekolwiek pojedziemy? Pomocnym ekwipunkiem może okazać się drewniany leżak.

Dlaczego warto się zdecydować na leżaki drewniane

Ten typ siedziska zdominował już wiele miejsc wypoczynku. Leżaki ogrodowe drewniane dostępne są bezpłatnie lub za opłatą na plażach, skwerach, a czasem nawet w restauracjach. Są na tyle uniwersalne i praktyczne, że można je zabrać ze sobą w podróż samochodem, ale też wykorzystać je w przydomowym ogrodzie.

Do ich największych zalet należy lekkość oraz łatwość w przenoszeniu. W przeciwieństwie do innych mebli ogrodowych, po złożeniu nie zajmują wiele miejsca i mogą spokojnie przeczekać do następnej okazji.

Czym się kierować przy wyborze leżaków drewnianych

Siedziska, o których tu mowa przeszły swego rodzaju metamorfozę i mogą zaoferować wiele nawet wymagającym klientów. W sprzedaży są już dostępne modele familijne, które pomieszczą więcej osób. Wśród drewnianych leżaków znajdziemy też takie skierowane do najmłodszych, które uprzyjemnią maluchom rodzinny wypoczynek oraz modele z dodatkowymi podłokietnikami.

Przed zakupem dobrze jest się upewnić, czy drewno, z którego są wykonane leżaki, jest wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzi się tu drewno bukowe. Jeśli zaś chodzi o tkaninę, warto postawić na taką, która jest wytrzymała, nieprzemakalna oraz odporna na promieniowanie UV.

Twój leżak, twój styl

Wydawać by się mogło, że drewniane leżaki mają być przede wszystkim praktycznie, a ich wygląd to sprawa mało istotna. Jednak także w tej dziedzinie, możemy podkreślić swój styl, zabłysnąć humorem lub coś zareklamować. Fotele występują w wielu odcieniach i wzorach, a nierzadko można również nanieść na nie własne logo lub grafikę.

Drewniane leżaki oprócz tego, że spełniają szereg funkcji i zajmują niewiele miejsca, mogą stać się ciekawym elementem otoczenia, w którym postanowimy je wykorzystać.

 

 

Zobacz również