Kalkulator leasingu samochodowego – jak dokładnie działa?

rata leasingu

Coraz więcej osób przy zakupie samochodu decyduję się na inne formy finansowania niż kredyt z banku. Leasing jest kojarzony głównie z leasingiem finansowym bądź operacyjnym, z którego mogą korzystać tylko firmy. Jednak możliwy jest również leasing konsumencki, który staje się coraz popularniejszy.

Czym jest leasing samochodów osobowych?

Leasing samochodów osobowych, krótko mówiąc umożliwia użytkowanie auta, bez konieczności jego kupna za określoną kwotę pieniężną, płaconą w ratach przez określony czas. By dowiedzieć się o kosztach leasingu warto poszukać kalkulatora leasingowego. Najprościej zrobić to wpisując w wyszukiwarkę: leasing samochodowy kalkulator. Po skończeniu okresu leasingowania, można zakupić w korzystnej cenie samochód, ale nie ma takiej konieczności. Pozwala to na zmiany samochodów, bez konieczności kupowania i sprzedawania ich.

Leasing samochodów osobowych do swoich zalet zalicza również fakt, że to właśnie leasing jest najczęściej tańszy od kredytu. Wiadome jest, że wszystko zależy od samochodu, na który się decydujemy, jednakże, przeważnie bardziej opłacalny jest właśnie leasing. Dla firm istotne są też korzyści podatkowe w przypadku leasingu operacyjnego. 

Jak działa kalkulator leasingu samochodowego?

Wiele osób zanim zdecyduje się na kontakt z przedstawicielami firmy leasingowej, chciałoby mieć wstępne informację dotyczące kosztów jakie będą musieli ponieść przy zdecydowaniu się na leasing. Z pomocą przychodzi tutaj kalkulator leasingowy, który jest udostępniany przez firmy leasingowe. Dzięki niemu można zorientować się w ogólnych aspektach związanych z leasingiem, takich jak całkowity koszt leasingu, orientacyjna wysokość raty miesięcznej, kwota wykupu, wysokość opłaty wstępnej czy przykładowy harmonogram leasingu. 

Oczywiście wyliczenia poprzez kalkulator mogą się różnić od oferty złożonej przez firmę, ze względu na podanie we wniosku większej ilości szczegółów dotyczących działalności firmy, jednak dzięki wyliczeniom z kalkulatora możesz skuteczniej prowadzić negocjacje z leasingodawcą oraz znacznie przyśpieszyć proces.

Zobacz również