W obecnych czasach ludzie chętnie korzystają ze zbawiennej mocy rozmaitych masaży. Do wyboru mamy wiele typów i warto zorientować się, na czym polega każdy i jak na nas wpłynie. Popularny jest masaż Abhyanga, o którym zapewne większość z nas już słyszała. Warto dowiedzieć się szczegółów, czyli na czym polega taki masaż i jakie korzyści z niego płyną.
Czym jest masaż Abhyanga i jak się go wykonuje?
Masaż Abhyanga znany jest od wieków i nazywa się go również masażem ajurwedyjskim. Zazwyczaj wykonuje go wykwalifikowany masażysta w specjalistycznych salonach masażu. Każdy masaż abhyanga w Tychach rozpoczyna się od podgrzania olejków. Zazwyczaj jest to olej z czarnego sezamu, kokosowy i migdałowy. Takie oleje są bogate w różne substancje, które przenikają do skóry, uelastyczniając i ujędrniając ją. Takie oleje rozprowadzają również ciepło po ciele, co generuje większe odprężenie i relaks.
Co ciekawe, w trakcie takiego masażu nie stosuje się żadnej konkretnej techniki. Ważna jest jedna jedyna zasada, czyli mocniejsze ruchy w kierunku serca, a słabsze w odwrotnym kierunku. Po natłuszeniu w pierwszej kolejności masuje się głowę, kark i barki. Później masuje się twarz. Po tym klient kładzie się na plecy i masażysta masuje całe ciało.
Kiedy i czy warto skorzystać z masażu Abhyanga?
Największym wskazaniem do masażu Abhyanga jest niskie ciśnienie, nadaktywność czy ciemna skóra pod oczami. Masaż ten skierowany jest także dla ludzi, którzy nie posiadają poważnych chorób. Warto znać także przeciwwskazania. Oczywiście, jeśli jesteśmy po operacji lub w trakcie miesiączki, ten masaż powinniśmy odłożyć na później. Nie można go wykonywać także przy chorobach skórnych i zakaźnych, chorobach serca czy przy ostrych stanach zapalnych. Masaż ten i kibido w Tychach nie są polecane dla osób z wysokim ciśnieniem.
Oczywiście warto wykonać taki masaż. Przede wszystkim pozwala on na relaks przy jednoczesnym odmłodzeniu i regeneracji. Masaż Abhyanga pozytywnie wpływa na nasz organizm, ponieważ poprawia krążenie i wzmacnia układ odpornościowy. W jego trakcie komórki w ciele zostają dotlenione, a sztywność w stawach usunięta.