Łazienka z prysznicem – niezbędne wyposażenie

Kabina prysznicowa nie bez powodu cieszy się niesłabnącą popularnością. Odpowiednio dobrana, będzie nie tylko funkcjonalna i komfortowa, ale również elegancka i stylowa. Jak urządzić i skompletować wyposażenie do łazienki z prysznicem, aby była ona w pełni komfortowa? Podpowiadamy!

Łazienka z prysznicem – na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Urządzanie łazienki z prysznicem rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej. Sklepy z wyposażeniem łazienek oferują często kabiny prysznicowe z brodzikiem. To niedrogie i praktyczne rozwiązanie – niekiedy w zestawie otrzymujemy również dopasowaną deszczownicę i baterię natryskową, wówczas nie musimy kompletować całego prysznica samodzielnie. Jednym z salonów oferujących wyposażenie łazienek, umożliwiającym zarówno zakupy online, jak i zakupy stacjonarne, jest Pati Art Studio. Salon Pati Art Studio znajduje się pod adresem Piorunów 9B w miejscowości Piorunów w bliskiej odległości od Warszawy. Na miejscu dostępni są projektanci, którzy służą pomocą w skompletowaniu niezbędnego wyposażenia.

Jeżeli zależy nam na mniej szablonowych rozwiązaniach, warto wziąć pod uwagę oddzielny zakup poszczególnych elementów: brodzika, kabiny prysznicowej, baterii natryskowej i deszczownicy czy akcesoriów prysznicowych.

Przy wyborze prysznica, miejmy na uwadze, kto będzie korzystał z łazienki. Niski brodzik to bardzo modne rozwiązanie, często instalowane w łazienkach w nowoczesnym stylu, jednak to wysoki brodzik lepiej sprawdzi się do kąpania małych dzieci. Istnieją również dodatkowe zabezpieczenia i rozwiązania, takie jak nowoczesny prysznic walk in, dzięki którym korzystanie z kabiny będzie łatwiejsze dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Kolejny istotny wybór: bateria natryskowa i deszczownica

Na komfort, funkcjonalność i estetykę łazienki, prócz kabiny prysznicowej, znaczący wpływ ma również bateria natryskowa. Minimalistyczna bateria prysznicowa podtynkowa wraz z dopasowaną do niej deszczownicą sprawią, że łazienka z prysznicem będzie prezentowała się nad wyraz stylowo. Ciekawą propozycją są baterie termostatyczne, które utrzymują stałą temperaturę wody. Rozwiązanie to pozwala oszczędzać wodę, gdyż nie tracimy jej na próbę regulacji temperatury i ciśnienia.

Nowoczesne łazienki wyposażone są również w funkcjonalne deszczownice, dzięki którym możemy wziąć szybki, relaksujący prysznic bez krępacji ruchów spowodowanych koniecznością trzymania słuchawki prysznicowej.

Nie zapomnij o odpowiednich akcesoriach prysznicowych!

Funkcjonalna łazienka z prysznicem nie byłaby możliwa bez odpowiednich akcesoriów. To one sprawiają, że deszczownica, brodzik czy bateria natryskowa, a zatem cała kabina prysznicowa, działają bez zarzutu. Z pomocą akcesoriów prysznicowych, takich jak: ramiona, węże czy panele prysznicowe, możemy samodzielnie skompletować zestaw natryskowy. Uzupełni go odpowiadająca naszym indywidualnym potrzebom słuchawka prysznicowa – najlepiej z regulacją mocy i rodzaju strumienia.

Zobacz również