Czym windy osobowe różnią się od towarowych?

Trudno sobie wyobrazić normalne użytkowanie wielopiętrowych budynków, gdyby nie były zamontowane w nich windy. Tego typu dźwigi widzimy w urzędach, a także budynkach mieszkalnych. Dodatkowo w zależności od przeznaczenia konkretnej nieruchomości obecne mogą być także windy towarowe. Jakie różnice występują pomiędzy windami osobowymi i towarowymi? Przede wszystkim będą one różnić się właśnie przeznaczeniem i konstrukcją. Jedno zresztą wynika z drugiego.

Jakie są podstawowe różnice pomiędzy rodzajami wind?

Jeżeli chcielibyśmy zwrócić uwagę na podstawowe różnice, które występują pomiędzy takimi windami, to przede wszystkim windy osobowe w Szczecinie albo w każdym innym mieście będą służyć do transportowania ludzi, a jeżeli chodzi o windy towarowe, to przewozi się nimi różnego rodzaju materiały. Bardzo często windy towarowe można spotkać w większych miastach w dużych budynkach mieszkalnych lub w instytucjach, a także w hotelach. Windami towarowymi przewozi się materiały budowlane, jeżeli realizowany jest remont lub produkty potrzebne na zapleczu usługowym.

Podstawową różnicą charakteryzującą windy towarowe i osobowe są wymiary. Windy osobowe zawsze będą mniejsze w porównaniu do towarowych. Charakteryzują się mniejszą ładownością.

Co szczególnie wyróżnia windy towarowe?

Gdybyśmy się trochę dokładniej przyjrzeli windom towarowym, to od razu zauważymy, że będą one miały drzwi z obydwu stron. Dzięki temu ułatwiony jest załadunek i rozładunek towarów. Poza tym takie windy produkcji Nam-LiFt sp. z o.o. lub innych firm są o wiele bardziej odporne na zużycie i obciążenia związane z transportem ciężkich przedmiotów w porównaniu do wind osobowych.

Kluczowa jest także prędkość, która odróżnia od siebie obydwa typy wind. Osobowe jeżdżą szybciej w porównaniu do towarowych. Ograniczenie prędkości występuje z uwagi na większe obciążenie, a co za tym idzie, wymogi bezpieczeństwa. Dodatkowo warto wspomnieć, że windy osobowe są najczęściej wyposażone w dodatkowe systemy bezpieczeństwa, czyli na przykład awaryjne hamowanie lub sygnalizację alarmową,

Zobacz również