Język angielski dla podróżujących – o czym warto pamiętać?

jezyk angielski

Według oficjalnych statystyk już nawet 60% obywateli uczestniczy w co najmniej jednej podróży zagranicznej w ciągu roku. Również mieszkańcy stolicy województwa lubelskiego chętnie wyjeżdżają poza granice kraju i doskonale zdają sobie sprawę, że niezbędna do tego jest znajomość języka obcego. Popularnością cieszą się zatem wszelkiego rodzaju kursy oraz indywidualne lekcje angielskiego w Lublinie. Warto więc wiedzieć, które z nich pomagają rzeczywiście opanować język szybko i efektywnie. 

Dlaczego warto znać angielski w podróży?

Znajomość angielskiego okazuje się dzisiaj wystarczająca, by swobodnie porozumieć się w większości krajów europejskich i na innych kontynentach. Choć jest to język oficjalny obowiązujący tylko w kilku państwach (m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, RPA i Kanadzie), w ostatnim stuleciu zyskał status języka uniwersalnego. Używa się go globalnie m.in. w dyplomacji, biznesie, a także w turystyce. Posługują się nim pracownicy lotnisk, hoteli, restauracji, wypożyczalni samochodów, a także taksówkarze i sprzedawcy w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych.
Każdy, kto zatem wyjeżdża za granicę w celach turystycznych bądź biznesowych, poradzi sobie na miejscu, znając język angielski.

Jak opanować angielski, by móc porozumieć się za granicą?

W sezonie letnim dużym zainteresowaniem cieszą się kursy wakacyjne w Lublinie. Zapisują się na nie osoby, które planują wyjazd za granicą i chcą szybko opanować przynajmniej podstawy angielskiego. Jest to skuteczny sposób na przygotowanie się do podróży, ponieważ znacznie szybciej można opanować angielski z lektorem niż w wyniku samodzielnej nauki w domu. Ważna jest jednak metoda nauczania.

Podczas podróży zagranicznych niekoniecznie przyda się perfekcyjna znajomość zasad gramatycznych. Najważniejsze to opanować:

  • kluczowe słowa i zwroty (warto umieć m.in. zapytać o drogę, zamówić posiłek, czy porozumieć się z pracownikami hotelu),
  • formułowanie prostych zdań,
  • rozumienie wypowiedzi ze słuchu.

Największą trudność sprawia nabycie umiejętności komunikacji werbalnej. Właśnie dlatego przed podróżą warto zdecydować się np. na wakacyjny kurs angielskiego oparty na metodzie bezpośredniej. Skupia się ona bowiem na mówieniu w języku obcym – podczas lekcji nauczyciel zadaje pytania po angielsku i oczekuje od ucznia spontanicznej odpowiedzi. Każde zajęcia dotyczą innej tematyki, a więc są też okazją do poznania nowych słów i wyrażeń.

Indywidualne lekcje z lektorem – najlepsza metoda nauki angielskiego

Najszybciej można opanować angielski indywidualnie podczas zajęć z lektorem. Wówczas cała uwaga nauczyciela skupiona jest na jednym uczniu, który przez całe zajęcia może intensywnie ćwiczyć mówienie. Dla podróżujących jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ znacznie skraca czas nauki i przynosi większe efekty. Planując wyjazd do pracy lub na wakacje, warto więc zdecydować się na takie indywidualne lekcje angielskiego w Lublinie. Dzięki nim można w krótkim czasie opanować język w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację za granicą.

Zobacz również