Kosiarki do małego ogródka — jakie modele wybierać?

kosiarka

Właściciele domów lub mieszkań, dysponujący nawet niewielkim ogrodem, muszą dbać o jego stan i regularnie podcinać trawę po to, by miejsce to było bezpieczne dla ludzi i zwierząt i nie gromadziły się w nim kleszcze i inne niebezpieczne insekty. Często jednak zastanawiamy się, czy opłacalny jest zakup kosiarki do małego ogródka. Zdecydowanie jest to dobra inwestycja. Należy jednak postawić na właściwy model takiego urządzenia. Jaki? Podpowiadamy.

Kosiarki do małego ogródka — rodzaje

Kosiarki Stihl dostępne są w wersji spalinowej, elektrycznej i akumulatorowej. Wielu właścicieli małych ogrodów zastanawia się, która z tych wersji będzie w ich przypadku optymalna. Ta pierwsza dedykowana jest raczej większym przestrzeniom. Jeżeli jednak upieramy się przy modelach spalinowych, postawmy na ciche, ponieważ zazwyczaj małe ogródki znajdują się w pobliżu zabudowań, a urządzenia spalinowe często wydają dźwięki, które przeszkadzają pozostałym użytkownikom danego terenu. Do małego ogródka najlepiej wybrać model elektryczny lub akumulatorowy.

Kosiarki do małego ogródka a moc silnika

Wybierając kosiarki do małego ogródka, należy zwrócić uwagę na moc takiego urządzenia. Wbrew pozorom, nawet jeśli dysponujemy niewielkim areałem, nie oznacza to, że powinniśmy sięgać po sprzęty o niskiej mocy, ponieważ mogą one nie poradzić sobie ze zbyt gęstą, wysoką lub wilgotną trawą. Z tego powodu warto postawić na urządzenie wysokiej jakości od renomowanego producenta charakteryzujące się sporo mocą, zwłaszcza jeżeli zamierzamy kosić ogródek rzadko, na przykład raz w miesiącu.

Wybierając kosiarkę do małego ogródka, należy zwrócić uwagę również na szereg innych parametrów. Wśród nich można wymienić obecność kosza, a także jego pojemność, możliwość regulacji wysokości ostrza czy szerokości koszenia. Obecnie producenci oferują coraz więcej dodatkowych funkcji, nawet w niewielkich urządzeniach. Dlatego warto zapoznać się z ofertą poszczególnych marek i dodatkowymi funkcjami w konkretnych maszynach.

Zobacz również