Jak wybrać pierwszy podkład?

wybor podkladu

Wybór pierwszego podkładu w życiu nie jest wcale prosty. Dobór odpowiedniego koloru na początku wydaje się niezwykle trudny, a nasze oczekiwania często nijak mają się do rzeczywistości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego podkładu w życiu?

Zacznij od niewielkiego krycia

Na początek warto postawić na produkty, które nie będą zbyt mocno kryły. Dobrym wyborem mogą być więc kremy BB lub CC, które przy okazji łączą w sobie także element pielęgnacji. Jeśli zależy nam na dobrym składzie i cena nie gra aż tak dużej roli możemy sięgnąć na przykład po produkty marki Fridge. Dzięki temu sprawdzimy, czy przypadkiem takie krycie nie jest już tym wystarczającym dla nas, a ponadto łatwiej będzie nam wybrać kolor podkładu. Nawet jeśli nie trafimy idealnie za pierwszym razem, niewielka ilość pigmentu sprawi, że różnica nie będzie aż tak widoczna.

Czytaj recenzje podkładów!

Nim wybierzesz się na zakupy, zbierz informacje. Obejrzyj i przeczytaj recenzje podkładów. Zobacz, jak wyglądają na nagraniach i zastanów się, czy to jest to, czego potrzebujesz. Zwróć uwagę na to, dla jakiego rodzaju cer jest polecany przez recenzentów. To, co znajduje się na opakowaniu, powinno być, ale nie zawsze jest zgodne z tym, jak produkt prezentuje się ostatecznie, dlatego zwłaszcza na samym początku warto jest po prostu dowiedzieć się jak najwięcej.

Co będzie Ci potrzebne poza podkładem?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makijażem być może przyda Ci się jeszcze kilka produktów lub akcesoriów, które ułatwią Ci aplikacje podkładu. Co prawda większość z nich można nakładać dłońmi, ale gąbeczka lub sztywny pędzel mogą znacznie ułatwić Ci pracę i pozwolą sprawdzić, jakie wykończenie lubisz najbardziej. Ponadto jeśli masz skórę przetłuszczającą się, nie zapomnij o zakupie transparentnego pudru do twarzy. Dzięki temu produkt będzie trzymał się dłużej.

A może podkład mineralny?

Jeśli zależy Ci na prostym, naturalnym składzie być może dobrym pomysłem będzie zakup podkładu mineralnego w formie sypkiej. Swoim wyglądem przypomina on puder, ale w praktyce jest podkładem, który często pozwala na uzyskanie zarówno bardzo lekkiego, jak i mocniejszego krycia. Choć jego gramatura jest niewielka, w praktyce używa się go w minimalnej ilości, dzięki czemu wystarcza na długo.

Uważaj na większe krycie

Początkowo nie warto inwestować w produkty z większym kryciem, zwłaszcza jeśli ma być to jedyny kolorowy kosmetyk w naszej kolekcji. Takie podkłady często wymagają makijażu wykonanego w całości, ponieważ zmieniają twarz w czyste „płótno”, w którym kontury zaczynają się rozmywać. Przy takich kosmetykach konieczne może okazać się na przykład konturowanie, a jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z makijażem nauka wszystkich elementów naraz może okazać się dość trudna. Jeśli jednak masz na to ochotę, nie przejmuj się. Makijaż to przede wszystkim dobra zabawa i nie wahaj się z nim eksperymentować.

Zobacz również