Dobierz kolor cieni do swoich oczu

cienie do oczu

Kolorowe palety do makijażu zachęcają do eksperymentów i pobudzają naszą kreatywność. Jakie jednak barwy najlepiej podkreślą kolor naszych oczu i będą najlepiej wyglądały w naszym codziennym makijażu? To całkiem proste! Wystarczy pamiętać o jednej najważniejszej zasadzie.

Spójrz na koło barw

Jeśli chcemy podkreślić kolor naszej tęczówki i nie wiemy, jaka barwa sprawdzi się najlepiej w naszym makijażu, warto otworzyć sobie koło barw. Kolory znajdujące się naprzeciwko siebie są tymi, które ze sobą najmocniej kontrastują, a przez to: najbardziej podkreślają. I tak dla tęczówki niebieskiej świetne będą ciepłe, pomarańczowe odcienie, a zielone podkreślą fiolety i czerwienie.

Masz brązowe oczy? Nie krępuj się!

Brązowa barwa to kolor ziemi: bardzo naturalny i dobrze łączący się właściwie z każdym kolorem, jaki nałożymy na powiekę. Nie przejmuj się więc, jeśli słyszałaś od innych, że masz „nudny” kolor oczu. Spojrzenie brązowych tęczówek podkreślone Twoimi ulubionymi kolorami na pewno zwali z nóg każdego.

Nie bój się eksperymentów

To, że masz niebieskie oczy wcale nie oznacza, że nie możesz używać w makijażu błękitów czy zieleni. W tej dziedzinie nie ma sztywnych zasad. Jeśli jednak zależy Ci na optycznym wydobyciu koloru tęczówki wybieraj cienie w nieco innej tonacji niż Twoje oczy. Ponadto dobrze może sprawdzić się niewielki akcent kolorystyczny, który już wystarczy, by podkreślić ich kolor.

Co z brązowymi cieniami?

Najpopularniejsze kolory cieni to te brązowe. Ciemniejsze i jaśniejsze, chłodne i ciepłe, ale jednak: brązowe. To w nich większość z nas czuje się najlepiej. Aby podkreślić kolor własnych oczu, wcale nie musimy zmieniać naszych przyzwyczajeń i natychmiast sięgać po np. neonową czerwień. Do podkreślenia tęczówki wystarczy cień, który tonacją jest zbliżony do koloru przeciwstawnego. Na przykład niebieskie oczy będą szczególnie dobrze wyglądały w ciepłych, lekko pomarańczowych brązach.

Nie każdy cień jest tak prosty w produkcji

Jeśli już chcesz zdecydować się na mocne kolory, pamiętaj, że niektóre z barw są trudne w produkcji, przez co trudno jest znaleźć cienie w niektórych kolorach, które miałyby wysoką jakość. Za szczególnie trudną barwę uchodzi kolor neonowo żółty, którego ton jest podobny do naszej skóry, przez co zanika na powiece. Możesz mieć też problemy przy na przykład granatowych lub intensywnie fioletowych cieniach. Nie poddawaj się jednak w poszukiwaniach: ciekawych propozycji palet nie brakuje i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zobacz również