Naturalne marki dostępne w drogeriach. Jakie wybrać?

kosmetyki w drogerii

Z roku na rok w drogeriach pojawia się coraz więcej naturalnych i często niedrogich marek kosmetycznych. Nic dziwnego. Kosmetyki zawierające sztuczne substancje zapachowe, silikony czy też parafinę często mogą doprowadzić do powstania wyprysków. Jakie marki i gdzie można dostać?

Naturalnie i słodko – Nacomi

Marka Nacomi pojawiła się na rynku około 2013 roku i już w kolejnym pojawiła się w Hebe. Kosmetyki tej firmy charakteryzują nie tylko składy z organicznym pochodzeniem, ale również opakowania w pastelowych barwach i z delikatnymi wzorami. Obecnie w ofercie można znaleźć zarówno kosmetyki do kąpieli, kremy, czy naturalne olejki. To jednak nie wszystko. Nacomi wypuściło również wcierki do skóry głowy, które przyśpieszają porost włosów. Kosmetyki tej marki można dostać także w drogeriach online.

Kupisz je też w Lidlu! Yope

Yope to w pełni naturalna i polska marka, która została założona przez małżeństwo poszukujące „zwyczajnych” kosmetyków: dobrych jakościowo, naturalnych i w przystępnych cenach. Dziś produkty tej firmy można znaleźć zarówno w drogeriach (Hebe, Rossman), jak i w dyskontach. Regularnie pojawiają się np. w Lidlu. Markę charakteryzują unikalne połączenia zapachów. Ich wybór kosmetyków jest naprawdę duży, ale chyba największą popularnością cieszą się mydła, które są jednymi z niewielu tak łatwo dostępnymi, które mogą pochwalić się też naprawdę dobrymi składami.

Przyjazne dla natury Feel Free

Jeśli szukasz naturalnych kosmetyków certyfikowanych przez Ecocert to Feel Free może okazać się wyborem dla Ciebie. Tę markę znajdziesz w Hebe, a ich produkty rozpoznasz po jasnych kolorach oraz drewnianych zakrętkach. Składy tych kosmetyków pochodzą z ekologicznych upraw. W ich polskiej ofercie można znaleźć nieco ponad 20 produktów, głównie do pielęgnacji twarzy. Dla marki niezwykle ważne jest, aby dbać o planetę, przez co starają się m.in. opracować nieszkodliwe dla przyrody środki chemiczne.

Naturalnie dostępne – Alterra

Maska do włosów z granatem marki Alterra to już właściwie chyba ponadczasowy produkt. Ta marka dostępna jest wyłącznie w drogeriach Rossman, ale dzięki temu bez problemu dostaniemy jej produkty np. w trakcie wyjazdu do Niemiec, Węgrzech czy Czech. To stosunkowo tania, ale w pełni naturalna marka, w której znajdziemy między innymi gamę dość delikatnych szamponów do włosów. Alterra posiada jednak całą gamę kosmetyków, zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i stóp czy dłoni. Dzięki swoim cenom może okazać się dobrym pierwszym wyborem, jeśli dopiero zaczynamy zwracać uwagę na składy kosmetyków.

Zobacz również