Spędź wakacje aktywnie. 4 ciekawe kraje

wycieczki do krajow

Nie lubisz spędzać wakacji, leżąc na plaży? W tych krajach na pewno nie będziesz się nudzić. W nich nie tylko poznasz ciekawych ludzi, ale też przeżyjesz niezwykłe przygody, odwiedzając niezwykłe zabytki i podróżując po zapierających dech w piersiach szlakach.

Spotkaj się z wampirami w Rumunii

Nie dość, że jest stosunkowo niedaleko nas, to na dodatek jest krajem w miarę tanim, a przy tym pozwala na naprawdę aktywne spędzanie czasu. Będąc w tym kraju, możemy spędzić czas nad wybrzeżem Morza Czarnego, ale nie tylko. W końcu to kraina pięknych gór, dużej ilości zabytków i… wampirów. Jeśli interesuje nas to ostatnie, koniecznie musimy się wybrać do Brany na zamek Drakuli. Ponadto na jesień każdego roku w Targu Mures odbywa się niezwykła nocna wystawa psów rasowych inspirowana krwiopijcami. To warto zobaczyć!

Odetnij się od ludzi w Kanadzie

Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, ale przy okazji jest dość słabo zaludniony. W związku z tym to świetne miejsce, jeśli chcemy zbliżyć się w samotności do natury. Na terenie tego państwa znajdziemy przepiękne parki narodowe czy niezwykłe wodospady. Jeśli interesują nas pradawne stworzenia, również znajdziemy w nim coś dla siebie. To na terenie tego państwa znajdziemy Prowincjonalny Park Dinozaurów, w którym odnaleziono szczątki blisko 40 gatunków tych stworzeń! Nie można też pominąć wzgórza Mont Royal, z którego rozlega się przepiękny widok na cały Montreal.

Błękitne morze i kamieniste góry Chorwacji

Chorwacja wydaje się być krajem, który pozwoli nam połączyć zarówno plażowanie, jak i aktywny wypoczynek. Ten rozciągający się nad Adriatykiem, górzysty kraj to nie tylko duża ilość słońca. W jego stolicy, Dubrowniku, nie bez powodu nagrywano „Grę o tron”. To miasto zachwyca swoją architekturą. W Puli znajdziemy zaś najpiękniejsze zabytki architektury Rzymskiej, w tym amfiteatr, a ponadto w całym kraju nie brakuje niezwykłych parków narodowych i szlaków turystycznych.

Zachwyć się pięknem Islandii

Wakacje zwykle kojarzą nam się z ciepłymi miejscami. Czasem jednak warto wybrać nieco inne miejsce. Islandia to kraj pełen wspaniałych wodospadów i gejzerów, który zachwyci nas swoją florą i fauną tak inną od naszej. Na jego terenie możemy mieć okazję, aby ujrzeć zorzę polarną, a kąpiel w najsłynniejszym basenie geotermalnym, The Blue Laghoon, na pewno będzie niezwykłym przeżyciem. Ten kraj to też niezwykłe formy geologiczne, które wspaniale wyjdą na zdjęciach. To więc doskonałe miejsce dla amatorów fotografii!

Zobacz również