Jak dostarczać potrzebne witaminy i minerały?

witaminy i mineraly

O odpowiedni poziom witamin i minerałów warto troszczyć się przez cały rok. Jak dostarczać je do organizmu w najefektywniejszy sposób? Kiedy warto rozważyć suplementację? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na te pytania. 

Wpływ zdrowej, zróżnicowanej diety na samopoczucie

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy organizm poddawany jest srogim próbom, pojawia się potrzeba znalezienia dodatkowych źródeł cennych witamin i minerałów. Ale o ich odpowiedni poziom warto dbać sumiennie przez cały rok. Najlepszym źródłem witamin oraz innych potrzebnych składników jest zdrowa, zróżnicowana dieta. Nie powinno brakować w niej warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, produktów mlecznych, jajek, strączków, chudego mięsa, ryb, olejów roślinnych, orzechów.

Dobrze skomponowany jadłospis to fundament dobrego samopoczucia i energii do działania. By cieszyć się witalnością jak najdłużej, warto też pamiętać o dobrym nawodnieniu każdego dnia (jest to szczególnie istotne dla osób starszych), regularnej aktywności fizycznej oraz o znaczeniu spokojnego, efektywnego wypoczynku. Co można jednak zrobić, jeśli stosuje się diety wykluczające, a dostarczanie niektórych składników z dietą okazuje się utrudnione? W takich sytuacjach dodatkowym wsparciem może stać się suplementacja.

Suplementacja witamin i minerałów jako dodatkowe wsparcie

Wysokiej jakości suplementy (na przykład witaminy NOW Foods) to środki spożywcze, a ich celem jest wsparcie w uzupełnianiu brakujących składników. W przypadku stosowania takich uzupełniających preparatów niezwykle istotna jest regularność i sumienność. Niezbędne jest też przestrzeganie wszystkich zasad zdrowego stylu życia.

Gdzie zamówić suplementy zawierające witaminy i inne cenne składniki, aby być spokojnym o ich wysoką jakość? Polecamy sklep internetowy Shaman.pl, który cieszy się pozytywnymi opiniami osób dbających o dobre samopoczucie, aktywnych fizycznie i mających specjalne potrzeby żywieniowe. Bogaty asortyment, dostępność najlepszych marek, przyjazna obsługa i sprawna realizacja zamówień – to wszystko sprawia, że zakupy w tym miejscu są wygodne i przyjemne dla każdego.

Zobacz również