Hala produkcyjna z płyty warstwowej – ile może kosztować?

produkcyjna hala

Hala produkcyjna z płyty warstwowej jest ciekawym elementem wyposażenia firm, które nie mają wystarczającej ilości miejsca do przechowywania niektórych materiałów, ale również do samej pracy. Ile może kosztować taka nieoceniona pomoc?

Hala produkcyjna z płyty warstwowej – co składa się na jej koszt?

Hala produkcyjna z płyty warstwowej może różnić się ceną, między innymi ze względu na swój rozmiar. Na rynku dostępnych jest wiele hal oraz konstrukcji, które przede wszystkim różnią się od siebie powierzchnią. To ona jest głównym wyznacznikiem kosztów, jakie trzeba będzie ponieść.

Producent konstrukcji stalowych może być kolejnym wyznacznikiem ceny. To właśnie on odpowiada za to, jaki wyniesie koszt między innymi związany z montażem. Dobra firma nie zawsze będzie oznaczała wysokich kosztów takiej hali, właśnie dlatego taką kwestię należy dokładnie przeanalizować.

Ostatnim czynnikiem są materiały, które zostały wykorzystane do produkcji takiej konstrukcji. Zdecydowanie głównie będzie to płyta warstwowa, jednak to także wiele stali oraz innych materiałów, takich jak szkło, ale również elementy okablowania i rury.

Hala produkcyjna z płyty warstwowej – ile trzeba więc za nią zapłacić?

Za taką halę trzeba będzie zapłacić około 200 złotych za metr kwadratowy. Cena ta może się zmieniać również ze względu na wzrost cen materiałów budowlanych. Jest to jednak optymalny koszt, który należy uwzględnić, chcąc zyskać taką przestrzeń do firmy.

Cała hala to około kilkanaście tysięcy złotych, do których trzeba jednak doliczyć dodatkowe koszty, które związane są z pracą lub montażem dodatkowych konstrukcji, jakimi są okna lub bramy wjazdowe dla wózków widłowych i nie tylko.

Hala produkcyjna powinna również posiadać sektory, które są wymagane przez prawo. Mowa tutaj głównie o pomieszczeniu socjalnym oraz łazienkach, jeśli nie występują w obrębie terenu pracy osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie.

Zobacz również