Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Tanzanii?

wycieczka do tanzanii

Tanzania to kraj wschodniej Afryki, o którym marzy wielu podróżników. Lepiej wybrać się jednak na kontynent, czy na wyspę – Zanzibar? W jakim języku się tam porozumiemy? Tak odległe podróże na początku mogą wydawać się trudne, ale przy odpowiednim przygotowaniu taki wyjazd będzie niezapomnianą przygodą.

Jaki jest Twój cel podróży?

Jeśli zależy Ci na spokojnym spędzeniu czasu i odpoczynku na przepięknych, rajskich plażach, koniecznie wybierz się na Zanzibar. Do największa z wysp należąca do Tanzanii, która jest przy okazji centrum turystycznym. To więc dobry cel podróży dla osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę. Jeśli jednak zależy nam na zobaczeniu dzikich zwierząt oraz poznaniu samego kraju znacznie lepiej wybrać się na część kontynentalną. Jeśli jednak mamy ze sobą dzieci poniżej piątego roku życia musimy pamiętać, że nie wszystkie campingi zgadzają się na tak małych gości.

Jaki język będzie nam potrzebny?

Urzędowym językiem Tanzanii jest suahili, jednak w gruncie rzeczy bez problemu dogadamy się w kraju w języku angielskim. Przed wyjazdem warto więc nauczyć się przynajmniej kilku zwrotów, które pomogą nam w podróży. To szczególnie ważne, jeśli planujemy wycieczki poza tereny typowo turystyczne.

Bezpieczeństwo a Tanzania

Choć Afryka jest powszechnie uznawana za niebezpieczną, ten region od dawna jest stosunkowo stabilny i przyjazny dla turystów. Można obawiać się właściwie tylko pomniejszych złodziejaszków i oszustów, którzy uznają białego człowieka za dobry i często łatwy łup. Uważaj więc na gotówkę. W portfelu miej tylko tyle, ile wydasz danego dnia, a resztą ukryj w kilku różnych miejscach. Pamiętaj też, aby zachowywać się pewnie i nie nabieraj się na podejrzanie tanie oferty.

Ile kosztuje Tanzania?

Tanzania jest krajem stosunkowo tańszym niż Polska. Wiza do tej kraju do koszt około 50$ i jest ważna przez 90 dni. Musimy liczyć się też z tym, że wycieczki na safari są stosunkowo drogie (nawet 100$ za dzień na osobę!). Jednak samo jedzenie czy przedmioty codziennego użytku dostaniemy bez większego problemu, często w niższych cenach. Zwłaszcza jeśli wyjedziemy poza tereny typowo turystyczne.

Jak wygląda afrykańska kuchnia?

Jedzenie w Tanzanii jest raczej stosunkowo proste. Królują w nim kukurydza, różne buliony, wołowina itd. Co jednak jest ważne, w tym kraju wiele potraw je się tylko za pomocą rąk. Nie wahaj się jeść wiec w taki sposób i w towarzystwie tamtejszych znajomych staraj się nie pytać o sztućce. Skoro jesteś już w tak odległym kraju spróbuj chociaż odrobiny lokalnego życia!

Zobacz również