Hotelowe SPA. Zabiegi w okolicach Czorsztyna.

spa w hotelu

Kącik SPA można odnaleźć w wielu prestiżowych hotelach. W skład tego miejsca wchodzi – obowiązkowo – sauna, jacuzzi, masaże, a czasem grota solna. Każde z udogodnień ma pozytywny wpływ na zdrowie i urodę. W okolicach Jeziora Czorsztyńskiego znajduje się kilka miejsc, w których można zakosztować luksusowych zabiegów SPA. Co powinno znaleźć się w każdym hotelowym SPA?

Jaka sauna musi znaleźć się w SPA?

Regularne saunowanie daje relaks oraz wyciszenie. W hotelowym SPA najczęściej pojawia się sauna sucha (nagrzewana do 100 stopni Celsjusza) oraz mokra (łaźnia parowa). Pojedynczy seans w saunie suchej pozwala skutecznie usunąć wszelkie toksyny z organizmu oraz przyspieszyć krążenie krwi. To idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na różne dolegliwości oddechowe. Seans w saunie suchej trwa około 10-15 minut. Łaźnia parowa ma nieco inne właściwości. Kąpiele w tym miejscu są orzeźwiające i odprężające dla ciała. Panuje tu dość łagodna temperatura i wysoka wilgotność. Sauny mokre pozwalają odpocząć psychicznie, obniżyć napięcie mięśni, poprawić stan skóry. W przeciwieństwie do saun suchych w łaźniach parowych nie powinny przebywać osoby, które mają problemy oddechowe, np. astmę.

Czym charakteryzują się groty solne?

Groty solne działają rehabilitacyjnie i profilaktycznie na zdrowie. To idealne miejsce dla zmęczonych seniorów, którzy potrzebują się odświeżyć. Mikroklimat, jaki panuje w grotach solnych, ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Regularne przebywanie w takich miejscach wspomaga leczenie wielu dolegliwości – zawdzięczamy to obecności mikroelementów (wapnia, jodu, magnezu, sodu, żelaza, selenu) oraz krystalicznej soli kamiennej. Grota solna jest idealny remedium na stres, zmęczenie, niską odporność.

W prestiżowym Hotelu pod Wulkanem, położonym w sercu Pienin – blisko Jeziora Czorsztyńskiego – znajduje się kącik SPA, z którego mogą skorzystać wszyscy goście. Mają oni do dyspozycji jacuzzi, sauny oraz grotę solną. Jeśli czują taką potrzebę, mogą skorzystać także z masaży.

Dlaczego warto skorzystać z hotelowego jacuzzi?

Jacuzzi z hydromasażem działa korzystnie na zdrowie człowieka. Regularne kąpiele pomagają w wielu dolegliwościach na odcinku kręgosłupa, łagodzą ból, odprężają napięte mięśnie. To idealne miejsce dla zapracowanych osób, artretyków.

Zobacz również