3 pomysły na prezent dla nastolatka

konsola

Kupowanie prezentów dla nastolatków może być prawdziwą męką – zwłaszcza jeśli samemu już dawno nie jest się nastolatkiem. To trudny wiek, w którym preferencje i zainteresowania zmieniane są bardzo często. Wybór idealnego podarunku jest więc sporym wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że warto rezygnować z próby zaskoczenia nastolatka lub nastolatki. Oto 3 pomysły, z których warto skorzystać. 

Słuchawki douszne dla nastolatka

Nastolatkowe uwielbiają słuchać muzyki. Warto więc zapewnić mu najlepszy, a przy tym modny sprzęt, dzięki któremu będzie w stanie realizować swoją pasję.  Douszne słuchawki są obecnie symbolem statusu – takim samym jak noszone jeszcze kilka lat temu duże słuchawki. Ich mniejsze odpowiedniki mają jednak dużo dłuższą listę zalet. Przede wszystkim sprawdzają się nie tylko podczas słuchania muzyki. Ze względu na wyjątkowy kształt mogą być użytkowane również podczas biegania, ćwiczeń na siłowni, czy też lekcji online.

Bardzo łatwo jest je również sparować z telefonem, szczególnie jeśli oba produkty pochodzą od tego samego producenta. Wówczas wystarczy skorzystać ze specjalnego chipa lub Bluetooth, aby oba urządzenia były ze sobą połączone. Ile kosztują słuchawki douszne? Wszystko zależy od wybranego modelu oraz marki. Najtańsze rozwiązania kosztują kilkadziesiąt złotych. Przed wydaniem pieniędzy, warto dokładnie sprawdzić ich jakość. Może okazać się, że kształt nie jest dobrze dopasowany do ucha, przez co będą z niego wypadać – co potrafi być niesamowicie irytujące.

Za wyższe modele trzeba zapłacić co najmniej kilkaset złotych. W zamian otrzymujemy jednak wyjątkowy design, redukcję szumów z otoczenia, sterowanie dotykowe, adaptacyjną korekcję, która dostosowuje muzykę do kształtu ucha oraz 360-stopniowy format audio do gier i oglądania filmów.

Konsola do gier

Nastolatkowie uwielbiają świat gier. Wiele wskazuje na to, że będą się w nim jeszcze bardziej zanurzać, kiedy do powszechnego użytku wejdą rozwiązania z obszaru wirtualnej rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że wysoko na liście idealnych prezentów dla nastolatków są właśnie konsole do gier. Ich wybór jest bardzo szeroki. Na rynku od lat dominują dwie marki – XBOX oraz Playstation.  Różnią się one oferowanymi funkcjami, wyglądem oraz ceną, ale w rzeczywistości służą do tego samego, obsługują gry video.

Alternatywnym rozwiązaniem jest na przykład konsola Nintendo Switch. To idealny prezent zarówno dla małych dzieci oraz nastolatków, jak i dorosłych, którzy uwielbiają wirtualny świat gier. Ogromną zaletą tej konsoli jest fakt, że może być wykorzystywana zarówno w parze z monitorem lub telewizorem, jak i jako samodzielne narzędzie do gier.

Na rynku bez trudu można znaleźć również inne konsole. Część z nich to reprodukcję sprzętów popularnych w latach 80-tych oraz 90-tych. One również sprawią ogromną radość współczesnym nastolatką.

Zobacz również, jak wybrać dobry komputer do gier: https://amiga.net.pl/2021/10/20/komputer-gamingowy-do-4000-zl-jak-wybrac-komputer-do-gier/.

Aparat błyskawiczny

Wydawało się, że dni polaroidów są już policzone, ale obecnie jest to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Korzystają z niego zarówno nastolatkowie, jak i dzieci. Przy pomocy wyjątkowego aparatu, można uchwycić wiele wyjątkowych wspomnień – a zrobione zdjęcie już po kilkudziesięciu sekundach będzie wywołane. Nowoczesne aparaty błyskawiczne zaskakują nie tylko swoim designem, ale również wysoką jakością dostarczanych zdjęć. Stanowią one doskonałą pamiątkę z imprezy, wakacyjnego wyjazdu czy spotkania z przyjaciółmi.

Warto przeczytać: https://pracaplastyczna.pl/index.php/artykuly/2271-pozyczka-gotowkowa-na-abc-plastyczne-materialy-przybory.

Ogromne zainteresowanie aparatami błyskawicznymi sprawiło, że na rynku dostępnych jest już kilkanaście różnego rodzaju modeli. Dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych oraz rozmiarowych. Ich ceny rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Za dobry model trzeba zapłacić 3-4 razy razy więcej – jest to jednak inwestycja warta tych pieniędzy.

Zobacz również