Bezpieczny plac zabaw dla dziecka. Jaki powinien być?

plac zabaw

Kupno drewnianego placu zabaw to bardzo dobre oraz praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu zwiększymy funkcjonalność ogrodu oraz zapewnimy naszym pociechom moc atrakcji, możliwość ciekawego, aktywnego spędzania wolnego czasu, na świeżym powietrzu, z rodziną, z rówieśnikami. Konstrukcja placu zabaw powinna być maksymalnie stabilna, a wyposażenie przemyślane i dopasowane do potrzeb.


Drewniane place zabaw należą do tak zwanego całorocznego wyposażenia ogrodu. Dzięki zakupowi takiego wyposażenia, możemy być pewni, że dzieci otrzymają możliwość spokojnej i co najważniejsze bardzo atrakcyjnej zabawy w ogrodzie. To przełoży się również na zadowolenie rodziców, którzy będą mieli więcej czasu dla siebie, jak również będą mogli stale i bez problemu kontrolować poczynania najmłodszych. Pewność, że dzieci bawią się ładnie, w kontrolowanych warunkach, z osobami, które lubią, daje opiekunom duży komfort psychiczny.

Kluczem jest jednak oczywiście to, aby wybrać dla dziecka odpowiedni model placu zabaw. Przykładowe realizacje możemy obejrzeć na stronie https://woodlit.pl/place-zabaw/. Co oznacza, że plac zabaw będzie bezpieczny?

Dobrej jakości drewno i stabilność konstrukcji

To absolutnie dwie podstawowe rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. W zależności od modelu, zastosowane kantówki czy deski, muszą mieć odpowiedni przekrój oraz grubość, nie mogą być popękane lub zainfekowane przez pleśń czy szkodniki. Całość konstrukcji musi być połączona w taki sposób, aby zapewnić maksymalną stabilność, odporność na przewracanie się pod wpływem ciężaru dzieci i ich zabawy, jak również siły wiatru.

Jakość wyposażenia

Drewniane place zabaw, z oczywistych względów mogą posiadać najróżniejsze wyposażenie, które ma zapewnić pociechom kreatywną zabawę. Warto oczywiście zwracać uwagę na jego jakość. Huśtawka powinna być solidna i dobrze zamontowana, zjeżdżalnia gładka i odporna na pękanie, liny oraz łańcuchy odpowiedniej grubości. Kupując taki czy inny model, zwracajmy także uwagę na to, aby konstrukcja była dobrze oszlifowana i zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Brak ostrych kantów, niedoróbek, wystających śrub, wkrętów czy gwoździ – to podstawa.

Z wyborem placu zabaw nie powinniśmy się spieszyć. Dokładne przemyślenie zakupu sprawi, że idealnie dopasujemy model do wielkości ogrodu oraz pozostałego wyposażenia, jak również sprawimy, że wszyscy domownicy z zakupu będą po prostu zadowoleni.

Zobacz również