Zabawki idealne na prezent dla chłopca

jakie zabawki wybrac dla chlopca na prezent

Urodziny, Dzień Dziecka czy święta to bardzo ważne okazje, podczas których trzeba pamiętać o prezentach dla swoich pociech. Wybór właściwego podarunku dla chłopca nie jest jednak taki prosty! Zabawka musi być bowiem dostosowana do jego wieku i zainteresowań. Jednocześnie powinna nieść wartość zarówno rozrywkową, jak i edukacyjną, by dziecko chętnie po nią sięgało. Sprawdźmy więc, jakie zabawki są idealne na prezent dla chłopca!

Samochody i figurki

Większość zarówno małych, jak i trochę starszych chłopców uwielbia różnego rodzaju samochody i figurki, które może zabrać wszędzie ze sobą, by się bawić nimi w każdym miejscu. Dzięki nim rozwijają oni swoją kreatywność, wyobrażając sobie rozmaite przygody i przeżycia z udziałem zabawek. Spośród najpopularniejszych serii samochodzików warto wymienić przede wszystkim Hot Wheels.

W ofercie tej kolekcji znajdziesz nie tylko rozmaite pojedyncze figurki, ale też całe zestawy. Służą one do budowania ciekawych tras i pełnych pętli oraz ostrych zakrętów torów, po których samochody mogą jeździć z niezwykłą prędkością! Doskonałym prezentem dla chłopca mogą okazać się również figurki wozów wojskowych, pociągów, ciężarówek czy samolotów.

Zestawy konstrukcyjne

Jeśli Twoje dziecko uwielbia składać figurki samodzielnie, koniecznie wybierz dla niego jeden z zestawów konstrukcyjnych. Wśród nich znajdziesz modele:

  • wyścigówek i motocykli,

  • maszyn hydraulicznych i budowlanych,

  • jeepów i czołgów,

  • skuterów wodnych,

  • wozów policyjnych,

  • samolotów i helikopterów,

  • oraz wielu innych!

Zestawy, które dostępne są w ofercie renomowanych sklepów z zabawkami, takich jak Kraina Misia Krzysia, są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Dzięki temu łatwo znajdziesz wśród nich idealne zabawki dla swojej pociechy.

Klocki i puzzle

Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym w prezencie dla swojego malucha, powinieneś zdecydować się na klocki lub puzzle. Zabawa klockami w ogromnej mierze rozwija wyobraźnię przestrzenną, kreatywność oraz małą motorykę. Dziecko ćwiczy w ten sposób umiejętność logicznego myślenia, tworząc mniej lub bardziej skomplikowane konstrukcje i dbając o to, by się nie zawaliły. Najmłodszym natomiast mogą one pomóc w nauce kolorów oraz kształtów.

Układanie puzzli jest równie wartościową zabawą, do której powinieneś zachęcać swoje dzieci (i nie tylko!) w każdym wieku. Zajęcie to świetnie wpływa na funkcjonowanie obu półkul mózgu i uczy wielu nowych umiejętności. Układanie niewielkich elementów rozwija zdolności manualne, wyszukiwanie wśród nich pasujących puzzli ćwiczy skupienie i koncentrację, a także doskonale rozwija pamięć.

 

Zobacz również