Tlenoterapia – o czym mowa w praktyce?

Tlenoterapia jest metodą leczenia polegającą na dostarczaniu organizmowi człowieka powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Kuracja ta polecana jest zarówno osobom chorym, jak i zdrowym. Do jej zalet należy też komfort pacjenta. Co warto wiedzieć przed pierwszą sesją tlenoterapii?

Co można wyleczyć dzięki tlenoterapii?

Tlenoterapia sprawdza się m.in. u pacjentów borykających się z dusznościami, przesadną sennością lub odwrotnie – pobudzeniem. Kuracje przy użyciu tlenu oferują gabinety w całej Polsce. Mieszkańców wschodnich województw może zainteresować tlenoterapia w Lublinie.

Terapie normobaryczne są bezpieczne dla osób w każdym wieku. Można z nich korzystać indywidualnie, jak i w grupach. Sesje tlenoterapii docenią także osoby z problemami skórnymi. Ludzie zdrowi mogą ją wykorzystać do przeciwdziałania skutkom wdychania smogu. Zabieg ten polecany jest również sportowcom.

Na czym polega normobaria – metoda tlenoterapii?

Powszechną formą tlenoterapii jest stosowanie masek tlenowych. Jednak pacjenci zdecydowanie lepiej czują się, przebywając w komorze normobarycznej. Taki sposób poprawy stanu zdrowia dostępny jest w Lubelskiej Normobarii na terenie kompleksu Lawendowy Dworek.

Osoby poddające się normobarii przebywają w pomieszczeniu o ciśnieniu 1500 hPa. Taka wartość pozwala przyswoić o 50% więcej tlenu, niż ma to miejsce w warunkach naturalnych. Co więcej, sama kuracja jest dla pacjenta przyjemna, ponieważ zajmuje on wygodne miejsce w fotelu, będąc w komorze termobarycznej.

Jaki korzyści daje tlenoterapia?

Dzięki tlenoterapii można wyleczyć dolegliwości związane z niedotlenieniem. Zabieg pomaga też zwiększyć odporność immunologiczną organizmu i polepszyć wygląd skóry. To z kolei przyczynia się do poprawy wyglądu.

Dodatkowo wolniejsze starzenie jest wynikiem właśnie tlenoterapii. Lublin to miasto, w którym dostępnych jest wiele ofert terapii normobarycznych.

Tlenoterapia pozwala na większy wysiłek fizyczny. Pomaga też w szybszej regeneracji po nim. Wskutek kuracji poprawie ulega też krążenie krwi i stan komórek nerwowych. To ostatnie wpływa na obniżenie poziomu stresu.

 

Zobacz również