Taśma szklana – Czym jest i gdzie się ją stosuje?

uszczelki

Materiałów budowlanych dostępnych w asortymentach sklepów jest bardzo wiele. Czasami nawet ciężko zorientować się, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Szukając ciekawych rozwiązań, warto jednak zwrócić uwagę na produkty wykonane z włókna szklanego. Jest to materiał popularny w budownictwie i nie tylko. Bardzo dużą zaletą tego materiału jest oczywiście jego elastyczność i miękkość. Tak naprawdę włókno szklane można dowolnie formować. Czym jednak jest taśma wykonana z włókna szklanego i gdzie najlepiej się sprawdza?

Taśma z włókna szklanego – Czym się charakteryzuje?

Ogólnie rzecz biorąc, taśma szklana wykonana jest z plastrów włókna szklanego. Materiał nadaje dużą miękkość i elastyczność. Dzięki temu można taką taśmę kupować w postaci rolek. Impregnacja włókna żywicą tworzy tak naprawdę całą taśmę. Wykazuje ona właściwości samoprzylepne, dzięki zastosowaniu specjalnego kleju z jednej ze stron. Zależnie od wykonania taśmy szklanej, może być ona wykorzystywana w różnych sytuacjach. Najczęściej są to jednak remonty, gdzie właściwości włókna szklanego idealnie się sprawdzają.

Jakie cechy posiadają takie taśmy?

Dobrej jakości szklana taśma samoprzylepna charakteryzuje się wytrzymałością w przypadku wysokich temperatur. Produkt jest lekki i wytrzymały, a ponadto uszkodzenia mechaniczne i chemiczne nie robią na nim dużego wrażenia. Taśma taka jest również odporna na korozję, co jest bardzo pożądane w kwestiach remontu.

Do czego używa się taśmę szklaną?

Taśma szklana świetnie sprawdza się przy remontach, gdzie wymagane jest wykonywanie ścian działowych i sufitów podwieszanych. Odpowiada w dużej mierze za ich zbrojenie. Kolejnym zastosowaniem jest wypełnianie ubytków i dziur w tynku. Można ją nakładać nawet i przed malowaniem. Istotne jest jednak, aby szukać dobrej jakości taśmy. Można ją znaleźć w wielu miejscach. Niejeden producent uszczelek i materiałów budowlanych taką właśnie taśmę posiada w swoim asortymencie. Warto zauważyć też, że taśma tego typu jest tania, a przy tym bardzo przydatna.

Zobacz również