Piana montażowa – jakie ma właściwości?

pianka montazowa

Podczas budowy lub remontu wykorzystuje się dużą ilość materiałów. Część z nich cechuje się wysoką uniwersalnością, więc nie pełnią jednej konkretnej roli a wiele różnych. Tego typu rozwiązaniem jest pianka montażowa, służąca np. do izolacji powierzchni, uszczelniania otworów itd.

Piana montażowa Soudal – dlaczego warto ją wybrać?

Nowoczesna piana montażowa soudal posiada wszystkie właściwości dobrej piany tego rodzaju. Służy przede wszystkim do montażu. Można z jej pomocą połączyć różne elementy konstrukcji obiektów, np. drzwi z elewacją, umocować okna w otworach okiennych itd. Dostępna jest w wygodnym pojemniku z aplikatorem.

Piankę można dozować pistoletem lub wężykiem, jak będzie wygodniej. W większości zastosowań pianka montażowa soudal poza typowym mocowaniem zapewnia też dokładne uszczelnienie. Pozwala zapobiegać przedostawaniu się do wnętrza wilgoci, chłodnego powietrza (jeśli np. stosowana jest wokół drzwi i okien).

Piana montażowa Soudal – do czego może się przydać?

Jednym z rozwiązań budowlanych, które można przymocować za pomocą pianki montażowej, jest elastyczna WIM płyta stosowana np. w łazience. W przypadku takich lekkich konstrukcji nie trzeba obawiać się o ewentualne problemy z utrzymaniem. Wysokiej jakości piana montażowa zagwarantuje ograniczenie wpływu wilgoci.

Nie można zapominać o ważnej zalecie, jaką cechuje się piana montażowa SOUDAL. Może ona zapewnić wygłuszenie wnętrza, w którym zostanie zastosowana. Można wykorzystać tę cechę i zwiększyć intymność korzystających z takich pomieszczeń jak sypialnia, łazienka czy ubikacja.

Jakimi jeszcze właściwościami cechuje się piana montażowa Soudal?

Wielofunkcyjna piana montażowa SOUDAL przyda się przy każdym remoncie i prowadzonych pracach wykończeniowych. Jest bezpieczna w użyciu, do tego ergonomiczne opakowanie ułatwia stosowanie produktu bez dotykania go. Dostępne są różnego rodzaju aplikatory i udogodnienia.

Podsumowując, użycie piany montażowej to coś wręcz oczywistego podczas np. budowy. Pianki wysokiej jakości doskonale izolują i wygłuszają wnętrze.

Zobacz również