Piecyki na pellet i drewno – co warto o nich wiedzieć?

kotly na pellet i drewno

Z każdym rokiem ogrzanie domu staje się coraz kosztowniejsze. Doskonale zdają sobie sprawę z tego również osoby, które dopiero planują budowę własnego domu i poszukują optymalnego źródła ciepła. Jednym z nich może okazać się piecyk na pellet i drewno. Zobacz, które zalety przemawiają za tym, aby poważnie rozważyć jego zakup. 

Piecyk na pellet i drewno – dlaczego warto wybrać go na podstawowe źródło ciepła w domu?

Wielu właścicieli domów, których powierzchnia przekracza 200 m2 chętnie wybiera piecyki na pellet i drewno. Do ich niezaprzeczalnych atutów należą: wydajność, spory poziom zautomatyzowania, wbudowane podajniki przyspieszające proces uzupełniania zasobów paliwa, jak też wygodne w użyciu wyświetlacze. Wraz z popularnością tego rozwiązania rośnie liczba autoryzowanych punktów, w których można zamówić sezonową konserwację pieca, a tym samym utrzymać jego gwarancję na kolejny okres. W przeciwieństwie do pieców-kopciuchów, w piecykach na pellet i drewno spalanie jest o wiele czystsze. To zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie. Dostępność pelletu i drewna jest też o wiele większa niż aktualnie ma to miejsce w przypadku węgla.

Co warto wiedzieć na temat pieca hybrydowego do pizzy?

Każdy miłośnik włoskich placków na pewno nie raz i nie dwa rozważał zakup urządzenia do ich pieczenia w domu. Profesjonalne pizzerie wykorzystują do tego celu piec hybrydowy do pizzy. Jego ogromnym atutem jest możliwość opalania zarówno tradycyjnym drewnem, jak również gazem. Stanowi on bardzo atrakcyjną opcję ze względu na elastyczność w wyborze źródła energii. W sytuacji, gdy trzeba pilnie przygotować posiłek, wystarczy skorzystać z gazu, by po kilku minutach móc cieszyć się smakiem wybitnej margherity. Natomiast przy dłuższym posiedzeniu weekendowym z przyjaciółmi warto pokusić się o rozpalenie w piecu drewnem, które niesie ze sobą niesamowity aromat i klimat. Bez wątpienia piec hybrydowy do pizzy stanowi ciekawe uzupełnienie klasycznego piekarnika czy płyty indukcyjnej.

Zobacz również