Szkolenie BHP e-learning – 3 zalety

szkolenie online

E-learningowe szkolenia BHP to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla wielu firm. Przeprowadzenie tego obowiązkowego instruktażu w formie zdalnej przynosi wiele korzyści również dla samych pracowników. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji i jak to wygląda w praktyce?

Szkolenie BHP przez internet – 3 główne korzyści

Przeprowadzenie w firmie szkolenia BHP e-learningowo to przede wszystkim sposób na oszczędność pieniędzy. Kurs jest obowiązkowy. Dodatkowo każdy pracownik powinien odbyć szkolenie przed rozpoczęciem pracy. Dla pracodawcy wiąże się to z wydatkiem. Zatrudnienie osoby, która przeszkoli pracowników czy wynajęcie dodatkowej sali generuje koszty.

Forma e-learningowa pozwala na oszczędzenie pieniędzy w tym zakresie. Pracownicy będą mogli samodzielnie przejść taki instruktaż na służbowych komputerach w trakcie pracy.

E-learning dostępny jest dla wszystkich. Mogą się na taką formę zdecydować firmy w większych lub mniejszych miastach w całej Polsce. Możliwe jest więc przeprowadzenie szkolenia w zakresie BHP w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy jakimkolwiek innym mieście.

Co więcej, szkolenie w formie e-learningowej daje możliwość uzyskania jednolitego materiału i poziomu wiedzy dla wszystkich pracowników. Jest to szczególnie istotne w kontekście większych przedsiębiorstw czy korporacji, które przeważnie muszą zatrudniać kilku różnych szkoleniowców. Szkolenie wstępne BHP w takiej formie to także sposób na oszczędność czasu.

Zdalne szkolenie BHP – jak to wygląda w praktyce?

Wykonanie takiego kursu w formie online jest niezwykle proste. Pracodawca wykupuje dane szkolenie, po czym każdy z pracowników może zalogować się na jednej platformie internetowej przy pomocy swoich firmowych danych. Następnie przechodzi po kolei konkretne lekcje, a na koniec wykonuje test sprawdzający wiedzę.

Szkolenie BHP przez internet przynosi wiele korzyści pracodawcy, jak i pracownikom. Mogą je wykonać samodzielnie i to w wybranym przez siebie momencie w ciągu dnia. Z kolei firma oszczędza pieniądze i czas na organizacji takich kursów w formie stacjonarnej.

Zobacz również