Regeneracja koła dwumasowego a wymiana na nowe – jakie rozwiązanie jest lepsze?

kolo dwumasowe

Obecnie w warsztatach i serwisach samochodowych można zlecić wiele usług związanych z regeneracją części i podzespołów. Są to usługi zastępujące, przynajmniej w niektórych przypadkach, wymianę zużytych części, o ile nie są one zepsute całkowicie. Przykładem czynności tego rodzaju jest regeneracja kół dwumasowych.

Pełen profesjonalizm – regeneracja kół dwumasowych

Firma Regro oferuje realizację wspomnianej usługi oraz wielu innych. Dla właścicieli pojazdów regeneracja koła dwumasowego w Regro może być godną rozważenia alternatywą wymiany takiego koła. Czasami jednak w grę wchodzi wyłącznie wymiana, więc każdą czynność powinna poprzedzić diagnostyka w profesjonalnym serwisie.

Popularyzacja usługi zachęciła wielu kierowców do poddawania kół regeneracji, co opłaca się bardziej niż wymiana. Trzeba jednak wiedzieć, że regeneracja kół dwumasowych nie może być wykonana w pierwszej lepszej placówce. Tylko wysoka jakość elementów i dokładne wyszlifowanie powierzchni ciernych zapewni dalsze bezpieczeństwo użytkowania.

Regeneracja czy wymiana kół dwumasowych?

Osoby, które nie mają możliwości skorzystać z usług Regro lub innej profesjonalnej placówki serwisującej, powinny poprzestać przy wymianie. Niewłaściwie zrealizowana regeneracja nie pomoże, a nawet może zaszkodzić. W takim przypadku uszkodzenia dotyczą nie tylko koła, ale nawet całego pojazdu.

Przed zdecydowaniem się na zlecenie usługi dobrze jest zapoznać się z dostępnością części niezbędnych do przeprowadzenia regeneracji. Korzystając z podzespołów znanych producentów można być pewnym jakości. Wtedy regeneracja koła dwumasowego faktycznie zapewni przywrócenie koła do stanu „fabrycznego”.

Wymiana kół dwumasowych – gdzie zlecić?

Jeśli chodzi o wymianę kół dwumasowych, wybór wykonawcy nie jest aż tak istotny. To po prostu zwykła wymiana. Regeneracja koła wymusza rozłożenie go na części pierwsze, by można było ocenić, a w razie potrzeby wymienić składowe wewnętrznego mechanizmu. Serwis musi dysponować odpowiednim wyposażeniem i zatrudniać doświadczonych pracowników.

Podsumowując, w niektórych przypadkach wymiana koła dwumasowego wciąż pozostaje lepszą alternatywą od regeneracji. Na tę drugą, popularną usługę można decydować się mając dostęp do wysokiej jakości podzespołów.

Zobacz również