Profesjonalne sprzątanie mieszkania – dlaczego warto skorzystać z usługi?

sprzatanie mieszkania

Porządki domowe są często elementem cotygodniowej rutyny. Na ich wykonanie poświęcamy swój czas wolny po pracy. Można go jednak zaoszczędzić, jeśli zdecydujemy się na usługi firmy sprzątającej. Jakie są tego zalety?

Jak wynika z raportu dotyczącego sprzątania autorstwa serwisu Fixly, największą motywacją do zrobienia porządków jest po prostu perspektywa czystego wnętrza. Wskazało na to aż 58 proc. respondentów. Na drugim miejscu plasuje się wizyta znajomych (13 proc.), a na trzecim poczucie obowiązku, na które wskazała co dziesiąta osoba.

Profesjonalne sprzątanie wnętrz

Zlecenie usługi sprzątania odciąży nas z obowiązków i pozwoli cieszyć się dodatkowym czasem w tygodniu. Jak wynika z danych, zamawianie sprzątania wciąż nie należy do naszych zwyczajów. Z usług takich firm korzystało tylko 22 proc. osób. Powoli staje się to jednak coraz popularniejsze, na co wpływ ma również obecne tempo życia.

Do zalety korzystania z profesjonalistów zaliczyć trzeba nie tylko oszczędność czasu i energii, ale także dokładność i potencjalnie lepszy efekt, wynikający z użycia sprawdzonych metod oraz profesjonalnych środków

Firmy sprzątające na Fixly

Sprawdzoną firmę, która świadczy usługi profesjonalnego sprzątania mieszkań i domów można znaleźć na Fixly. Wystarczy dodać zapytanie, a serwis połączy zlecającego ze specjalistami z okolicy. Nic więcej nie trzeba robić – zainteresowani sami wyślą swoje oferty. Dzięki temu sprzątanie można zlecić dosłownie w kilka minut. Atutem Fixly są opinie na profilach fachowców, dzięki czemu szybko sprawdzimy, czy dana firma jest polecana przez swoich wcześniejszych klientów.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Ceny za usługi firmy sprzątającej są zależne od zakresu prac do przeprowadzenia oraz powierzchni mieszkania lub domu. W przypadku standardowego sprzątania wycena może być sporządzona na podstawie roboczogodzin bądź metrażu. Niekiedy dodatkowe usługi, takie jak mycie okien czy prasowanie są liczone oddzielnie. Najlepiej więc poprosić fachowców o wycenę usługi. Przykładowo, średnie ceny za sprzątanie trzypokojowego mieszkania w bloku wahają się od 100 do 300 złotych.

Źródło: https://fixly.pl/

Zobacz również