Codzienne błędy w pielęgnacji cery. Jak ich unikać?

pielegnacja skory

Zdrowa i promienna cera to marzenie bardzo wielu osób. Jednak podstawowe błędy w pielęgnacji mogą sprawiać, że nasza skóra nie wygląd dobrze. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka podstawowych wskazówek.

Demakijaż to podstawa

Usunięcie pozostałości kosmetyków z naszej skóry jest niezwykle istotne. Resztki podkładu czy pudru mogą zatykać pory naszej skóry, w konsekwencji możemy liczyć się z pojawianiem się wyprysków i zaskórników. Umycie twarzy żelem czy pianką nie wystarczy. Takie produkty nie są w stanie dokładnie usunąć zanieczyszczeń. Dlatego wybierzmy kosmetyki, które stworzono specjalnie do demakijażu. Może to być mleczko kosmetyczne, płyn micelarny czy olejek. Wybór należy do nas. Przy wyborze odpowiedniego produktu kierujmy się własnymi upodobaniami oraz potrzebami naszej skóry. A co robić w podróży? W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalne chusteczki do demakijażu, są wygodne w użyciu, a przy tym nie zajmują zbyt wiele miejsca w naszej kosmetyczce.

Drugie poważne uchybienie w codziennej pielęgnacji naszej skóry to brak nawilżenia. Niektóre kobiety myślą, że ich skóra nie potrzebuje kremu. To oczywiście nieprawda. Tego typu kosmetyku powinna używać każda z nas bez względu na wiek czy typ cery.

Naszej skórze szkodzi też nieodpowiednio dobrana pielęgnacja. Niedopasowane kosmetyki mogą przesuszać naszą skórę czy powodować alergię. Dlatego zanim wprowadzimy jakiś nowy produkt do naszej pielęgnacyjnej rutyny sprawdźmy, jak reaguje nasza cera. Niewielką ilość nowego kosmetyku nanieśmy na skórę za uchem i obserwujmy reakcje naszego cała. Dodatkowo na zakupach nie kierujmy się reklamami czy pięknymi opakowaniami. Zawsze dokładnie czytajmy składy kosmetyków, dzięki temu z dużym prawdopodobieństwem nie kupimy kolejnego, kosmetycznego bubla.

Masz swój ulubiony kosmetyk, którego używasz od lat? Zastanów się czy nie szkodzisz w ten sposób swojej cerze. Nie ma nic złego w tym, że lubimy dany krem czy peeling. Pamiętajmy jednak, że nasza skóra w ciągu lat się zmienia i zmieniają się jej potrzeby. Ukochany krem może już się nie sprawdzać.

Dobry zwyczaj? Nie dotykaj!

Jeżeli borykamy się z trądzikiem czy zaskórnikami, to powinniśmy wyrobić sobie nawyk jak najrzadszego dotykania twarzy w ciągu dnia. Dzięki temu naniesiemy na skórę mniej zanieczyszczeń. Pod żadnym pozorem nie wyduszajmy wyprysków . W ten sposób możemy bardzo łatwo pogorszyć stan naszej skóry, sprawić że zmiany staną się jeszcze bardziej zgonione. Pamiętajmy też o częstej zmianie ręczników, którymi wycieramy twarz. Na wilgotnym materiale wiszącym w ciepłej łazience bakterie mnożą się jak szalone…

Kolejna istotna kwestia to nasz telefon. Tak właśnie on jest wspaniałym siedliskiem dla zanieczyszczeń różnego rodzaju. Dotykamy go brudnymi rękami, a potem przykładamy do twarzy. W takiej sytuacji pogorszenie się stanu naszej skóry jest bardziej niż prawdopodobne. Na szczęście naszego smartfona i jego obudowę możemy łatwo zdezynfekować.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji cery? Zajrzyj na Vitalogy.

Zobacz również