Preparaty do mezoterapii mikroigłowej – 3 najczęściej stosowane

mezoterapia igłowa

Popularność zabiegów mezoterapii wpływa na rozszerzanie oferty preparatów niezbędnych do ich wykonywania. Producenci oferują duży wybór kompozycji witaminowo-białkowych z kwasem hialuronowym. Można wybrać preparat odpowiadający pod względem stężenia składników oraz efektów podania.

Jakie preparaty do mezoterapii są najczęściej wybierane?

Dla profesjonalistów bardzo liczy się skład preparatu i jest to najważniejsze kryterium. Niewielkie ilości produktu muszą zawierać składniki w odpowiednim stężeniu. Zapewnia to najlepsze efekty i nie powoduje przedłużania się zabiegu. Nowoczesne preparaty do mezoterapii mikroigłowej stosowane najczęściej zawierają kwas hialuronowy.

Poza tym ważnym składnikiem w preparatach obecne są też witaminy. Uzupełniają ewentualne niedobory w organizmie. Gdy skóra staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki mimiczne np. w kącikach ust lub oczu, uzupełnienie witamin z grupy B zapewnia dużo lepszą skuteczność mezoterapii.

Preparaty do mezoterapii mikroigłowej zamiast liftingu

Bardzo często stosowane są preparaty zawierające dimetyloacetylocholinę. Ten składnik wywołuje efekty takie jak mechaniczny lifting. Zawierające go ampułki do mezoterapii igłowej gwarantują zastosowanie odpowiedniego stężenia. W takich ampułkach również znajduje się witamina B3.

Ten preparat zdaje się być bardzo uniwersalnym. Mezoterapię wykonuje się np. u osób w różnym wieku, zgłaszających się w związku z pogorszeniem się jędrności skóry na twarzy. Takie problemy pojawiają się już u trzydziestolatków. Po zabiegu skóra staje się bardziej naprężona i wygładzona.

Ampułki do mezoterapii mikroigłowej – wygładzanie zmarszczek

Odmładzające działanie mezoterapii pozwoli uzyskać i utrwalić preparat, w którego składzie zawarte są różne pierwiastki – cynk, krzem, miedź i żelazo. Jedna ampułka do mezoterapii mikroigłowej z tymi składnikami zapewnia nawilżenie skóry i przyspieszenie jej regeneracji.

Podsumowując, najczęściej stosowane preparaty do mezoterapii zawierają pierwiastki takie jak krzem i miedź, kwas hialuronowy oraz oczywiście witaminy (z grupy B).

Zobacz również