Poznaj styl skandynawski, który nadal jest na topie w 2022 roku

Styl skandynawski doskonale odnajduje się w każdym pomieszczeniu – bez względu na jego metraż oraz przeznaczenie. Zamiłowanie do natury, minimalizmu oraz prostej formy doskonale odnajdzie się zarówno w salonie, w kuchni, jak również przedpokoju czy też łazience. Czym się charakteryzuje skandynawski anturaż oraz w jaki sposób można wprowadzić go do swojej przestrzeni. Czy nadal będzie on modny w 2022 roku? Sprawdź.

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim zamiłowanie do wszystkiego, co naturalne. Dominują w nim jasne barwy połączone z materiałami sprawiającymi, że wnętrze staje się przytulne i miłe w odbiorze. Z założenia ma ono sprzyjać atmosferze komfortu oraz relaksu. Bez względu na to o jakim pomieszczeniu mówimy, skandynawski minimalizm powinien znaleźć w nim swoje odzwierciedlenie. Rezygnujemy ze zbędnych bibelotów i dodatków na rzecz akcesoriów, które są niezbędne i dodatków wprowadzających przyjemny klimat do wnętrza. Pamiętajmy o tym, że Skandynawowie kochają być blisko natury, stąd też bardzo mocno stawiają na moc drewna. Pojawia się ono u nich niemalże wszędzie – od mebli, po podłogi, ściany jak również dodatki aranżacyjne. Nic dziwnego – nie dość, że jest ono ponadczasowe, to jeszcze tworzy niesamowity klimat obok którego ciężko jest przejść obojętnie.

Jaki kolor ścian do stylu skandynawskiego?

Wśród modnych kolorów dominujących w stylu skandynawskim bardzo ważne miejsce zajmują przede wszystkim różnej maści jasne beże w pakiecie z bielą oraz szarością. Doskonale odnajdą się one zarówno w salonie, jak i sypialni czy też kuchni. Nie bez znaczenia pozostaje także rola brązu jak również zieleni. W tym roku projektanci bardzo mocno lansują przede wszystkim butelkową zieleń, która nadaj wnętrzu elegancji i nie pozwala przejść obok niej obojętnie. Pamiętajmy także o mocnej roli błękitów. Te na pewno sprawdzą się jako modne kolory 2022 – są one bardzo mocno lansowane przez projektantów na całym świecie.

Z czym łączyć styl skandynawski

Styl skandynawski z powodzeniem można łączyć zarówno z nowoczesnym, jak i rustykalnym czy też vintage. Po drodze jest mu także ze stylistyką boho, więc z powodzeniem można powiedzieć, że jest on ponadczasowy i bardzo uniwersalny. Nic nie wskazuje na to, aby modna na niego miała minąć – a wręcz przeciwnie. Z roku na rok będzie ona przybierała na sile, co tylko potwierdzają najnowsze trendy wnętrzarskie 2022.

Zobacz również