Jak tanio i szybko odnowić łazienkę?

lazienka

Jeśli nie możesz patrzeć na swoją łazienkę, to znak, że czas coś w niej zmienić. I wcale nie mówimy tu o kosztownym, pracochłonnym remoncie, a pewnych stosowanych przez speców od aranżacji wnętrz zabiegach, które są w stanie diametralnie zmienić wygląd danego miejsca. Zobacz, jak szybko i bez wydawania wielkich pieniędzy odnowić łazienkę tak, by wzbudzała zachwyt.

Małe zmiany, wielkie efekty – łazienka w wielu rozmiarach

Aby wprowadzić wyraźne zmiany w danym pomieszczeniu, czasem wystarczą najprostsze zabiegi. Nierzadko wystarczy bowiem zmiana armatury – jeśli do tej pory korzystaliśmy z klasycznej, chromowanej baterii, a teraz postawimy na nietypowy model z długą wylewką, z pewnością dostrzeżemy różnicę. Zmienić można także kolor! Nie samym chromem żyje człowiek, tym bardziej, gdy w sprzedaży dostępnych jest wiele czarnych, złotych, czy nawet kolorowych produktów. A gdy do tej pory korzystaliśmy z tych o opływowym kształcie, gdy zostaną zastąpione kwadratowymi modelami, efekt zrobi piorunujące wrażenie.

Dobrym pomysłem na ekspresowe zmiany są również nowe dywaniki łazienkowe, które zasłonią dotychczasową posadzkę, więc będzie mogła imitować wrażenie nowej. Warto do nich dobrać stosowane przy wannach i prysznicach zasłonki, które można wybrać spośród wielu wariantów kolorystycznych.

Doskonałym narzędziem do zmian są również lampy. Oświetlenie jak nic innego jest w stanie wpłynąć na daną przestrzeń, więc nie należy go lekceważyć. Jeśli do tej pory korzystaliśmy jedynie z centralnego źródła światła, możemy dodać do niego efektowne kinkiety, które ozdobią nasze ściany. Świetnym pomysłem są także wodoodporne taśmy LED, które można zamontować wokół lustra lub wnęki na kosmetyki, co natychmiast sprawi, że wnętrze stanie się nowocześniejsze.

Akcja – renowacja łazienki w domu

Do odnawiania pomieszczeń doskonale nadają się też farby. Jeśli złapiemy za pędzle i zmienimy dotychczasowy odcień ścian, każdy z pewnością zauważy, że w pomieszczeniu coś się wydarzyło. Czy wiesz, że przemalować można także płytki? Służą do tego specjalistyczne farby renowacyjne, które są w stanie skutecznie zmienić odcień nawet leciwych kafli. Jeśli oprócz tych znajdujących się na ścianach i posadzkach, przemalujemy także obecne w łazience meble, większość gości pomyśli, że przeprowadziliśmy generalny remont.

Dla jeszcze lepszego wrażenia możemy wymienić wszystkie dodatki – jeśli do tej pory korzystaliśmy z artykułów w przypadkowych kolorach, teraz możemy wymienić je na spójne i pasujące do siebie. Do aranżacji skandynawskich nadawać się będą imitujące drewno koszyki i pojemniki na brudną odzież, z kolei do wnętrz stylizowanych na lofty sprawdzą się te o strukturze betonu. Jeśli nasza łazienka ma być przytulna, dobrym pomysłem będą dodatki o plecionej formie, natomiast gdy zamarzy nam się elegancja typowa dla glamour – lepiej sprawdzą się ciemne, pobłyskujące w świetle akcesoria. Pamiętajmy, że wykorzystywane każdego dnia przedmioty takie jak kubeczki na wodę, czy dozowniki na mydło też mogą dobrze wyglądać i pomóc uatrakcyjnić każdą, nawet uprzednio skazaną na straty przestrzeń.

Zobacz również