Podstawowe i dodatkowe suplementy diety dla kobiet w ciąży 

dieta dla kobiety w ciazy

Czy kobiety ciężarne mogą przyjmować suplementy diety na własną rękę? A może powinny robić to w porozumieniu z lekarzem? Jakie preparaty są dla nich odpowiednie? Jeśli szukasz odpowiedzi na podobne pytania, zachęcamy do lektury tego tekstu. 

Suplementacja w trakcie ciąży – co warto wiedzieć?

Przyszłe mamy powinny skrupulatnie przestrzegać zasad zdrowego stylu życia, w tym dbać o jakość i częstotliwość spożywanych posiłków. Doskonale byłoby, gdyby udało się pozbyć z jadłospisu niezdrowych słodyczy czy produktów typu fast food, a zamiast nich dostarczać do organizmu odpowiednią ilość korzystnych składników pochodzących z:

  • produktów zbożowych,

  • mleka i przetworów mlecznych,

  • chudego mięsa i jego przetworów,

  • tłustych ryb morskich,

  • warzyw i owoców. 

Dostarczenie wszystkich składników (jakich potrzebuje organizm w tym wyjątkowym czasie) razem z dietą bywa skomplikowane. A w przypadku kwasu foliowego i znacznego wzrostu zapotrzebowania – wręcz niemożliwe. Dlatego też z myślą o pozytywnym przebiegu ciąży i zdrowiu maluszka, można skierować się ku suplementom. Do najczęściej przyjmowanych przez kobiety ciężarne należą te zawierające kwas foliowy i preparaty z witaminą D. Oprócz nich wybierane są też kompleksy witamin i minerałów.

Suplementy podstawowe i dodatkowe nie powinny być jednak dobierane przez ciężarne na własną rękę. W każdym przypadku ich przyjmowanie należy skonsultować z lekarzem. To on wskaże, jakie produkty są rzeczywiście potrzebne oraz jak należy je suplementować, żeby zachować równowagę. Takie odpowiedzialne podejście do suplementacji to najlepsze, co można dla siebie zrobić. 

Suplementy diety od zaufanych marek

Kobiety przygotowujące się do ciąży oraz ciężarne powinny zatem przyjmować suplementy wyłącznie w porozumieniu z lekarzem i unikać działania na własną rękę. Równie istotne jest to, aby rekomendowane preparaty pochodziły z zaufanego źródła i wyróżniały się doskonałą jakością. Dobrym przykładem miejsca, w którym można zamówić bezpieczne i wspierające zdrowie produkty, jest sklep internetowy Shaman.pl. Jego ofertę tworzą witaminy i minerały dla kobiet w ciąży od renomowanych marek, takich jak NOW Foods, Swanson, ForMeds, Garden of Life czy Nordic Naturals. Są one dostępne w różnych formach i dostosowane do specjalnych potrzeb. 

W asortymencie sklepu Shaman.pl znajdują się także suplementy dla mężczyzn i dzieci oraz wspierające realizację konkretnych celów – wzmocnienie odporności, poprawę skupienia, pamięci i koncentracji bądź na relaks, sen, wyciszenie organizmu. Ofertę tworzą również preparaty dla sportowców, superfoods i produkty z kategorii zdrowa żywność. Dzięki temu, że jest ona rozbudowana, składając jedno zamówienie, można zadbać o samopoczucie kilku bliskich osób i pomóc im w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Przy okazji zakupów można też skorzystać z fachowego doradztwa (darmowych konsultacji), co znacząco ułatwia dobór suplementów w zgodzie z zaleceniami i osobistymi preferencjami.

Zobacz również